Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > III liga
Kto awansuje, kto spadnie? (4.06.2018)2018-06-04 10:21:00

Runda wiosenna sezonu 2017/18 finiszuje. Wiadomo już, że z ekstraklasy spadli Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Sandecja Nowy Sącz, a o I ligę powalczy Garbarnia Kraków. A kto awansuje i kto spadnie w niższych klasach?


Wg stanu tabel na 3 czerwca 2018:


III liga, gr. IV

Awans: Resovia.

Spadek: Podlasie Biała Podlaska, JKS Jarosław, Karpaty Krosno i MKS Trzebinia.


IV liga wschodnia

Awans: Sandecja II Nowy Sącz (jeśli wygra baraż z Hutnikiem Kraków).

Spadek: Poprad Rytro, Tuchovia i KS Tymbark oraz Wolania Wola Rzędzińska (jeśli nie awansuje Sandecja II).


IV liga zachodnia

Awans: Hutnik Kraków (jeśli wygra baraż z Sandecją II Nowy Sącz).

Spadek: Orzeł Piaski Wielkie, Iskra Klecza, Sosnowianka i Michałowianka (do A klasy) oraz TS Węgrzce (jeśli nie awansuje Hutnik).


Klasa Okręgowa Kraków I, II, III

Awans: Słomniczanka, Kaszowianka i Węgrzcanka Węgrzce Wielkie.

Spadek: Piliczanka i Strażak Przybysławice (KO I), Kmita Zabierzów i Wisła Jeziorzany (II), Radziszowianka i Wolni Kłaj (III).


Awans z A klasy (Kraków, Myślenice, Olkusz, Wieliczka): mistrzowie 6 grup - Hutnik II Kraków (jeśli Hutnik I awansuje do III ligi), Lot Balice, Wiślanie II Jaśkowice, Dziecanovia, Prądnik Sułoszowa, LKS Śledziejowice + wicemistrz z najlepszym wskaźnikiem + ewentualnie 1 kolejny wicemistrz z najlepszym wskaźnikiem (jeśli nie spadną z IV ligi Węgrzce).


Aktualnie najlepszy bilans mają: Wiarusy Igołomia (2.21) i Pogoń Miechów (2.16); a następnie: Rokita Kornatka (2.09), Zwierzyniecki Kraków (2.08), Cedronka Wola Radziszowska (1.96) i LKS Niedźwiedź (1.88).


Zgodnie z uchwałą Zarządu PZPN w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną, kluby ekstraklasy, I, II i III ligi mogą posiadać rezerwy dwie klasy niżej. Zasada ta może być zmieniona przez Zarządy ZPN w odniesieniu do rozgrywek prowadzonych przez wojewódzki Związek. 


RST
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty