Strona główna > Główna środek > III liga
III liga: Zwycięstwo Jaskółek nad Orlętami2017-11-20 18:09:00

Zdecydowanym zwycięstwem zakończyli rundę jesienną III ligi piłkarze tarnowskiej Unii, którzy pewnie pokonali na własnym stadionie drużynę Orląt Radzyń Podlaski 3-0.

ZKS Unia Tarnów - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 3-0 (3-0)

1-0 Dawid Sojda 16

2-0 Damian Lubera 31

3-0 Damian Lubera 37

Sędziował Jakub Pieron z Kielc. Żółte kartki: Sojda - Stolarczyk, Kot. Widzów 300.

UNIA: Banek - Więcek, Bartkowski, Witek - Zawrzykraj (90+2 Nytko), Wrzosek (90+3 Oszust), Ściślak, Sojda (75 Tyl), Lubera (70 Jamróg), Węgrzyn - Biały (87 Bachara).

ORLĘTA: Stężała – Kiczuk, Stolarczyk, Zarzecki, Szymala – Ciborowski, Kot (81 Melnyczuk), Wiejak (46 Rycaj), Puton (46 Kalita), Zmorzyński – Myśliwiecki (46 Zawierucha).

Wynik został ustalony już do przerwy. Pierwszą bramkę i prowadzenie dla gospodarzy zdobył w 16. minucie Dawid Sojda. Kolejne dwie bramki strzelił Damian Lubera (w 31. i 37. minucie). Pomocnik "Jaskółek" zdobył w rundzie jesiennej 7 goli.

Warto podkreślić, że w sobotnim spotkaniu trener tarnowskich piłkarzy skorzystał z eksperymentalnego ustawienia 3-6-1 i takie rozwiązanie przyniosło zamierzony efekt. Podopieczni Daniela Bartkowskiego odnieśli pewne zwycięstwo i z dorobkiem 16 punktów zajmują 13. miejsce w tabeli.