Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > III liga
UEFA Regions' Cup: Małopolska w turnieju finałowym!2017-06-07 19:02:00

W rewanżowym meczu finałowym grupy IV krajowych eliminacji UEFA Regions' Cup, czyli mistrzostw Europy amatorów, Małopolska wygrała w Kolbuszowej z Podkarpaciem 3-0 i awansowała do rundy finałowej o mistrzostwo Polski.


  Podkarpacki ZPN - Małopolski ZPN 0-3 (0-1)

0-1 Maciej Wcisło 1

0-2 Michał Kowalik 60

0-3 Artur Biały 64 

Sędziował Piotr Kozłowski (KS Lublin). Żółte kartki: Raba, Buczek, Skiba, Pałys-Rydzik - Majcherczyk, Silczuk, Kowalik. Czerwona kartka - Buczek (85, odepchnięcie Mikołajczyka).

Pierwszy mecz 1-0 dla Małopolski i jej awans.

PODKARPACIE: Krawczyk - D. Skała, S. Padiasek, Sobol (56 Mołdoch), Gliniak - Skiba, Raba (56 Kocur), M. Skała (45 Lech), Szymański (56 Pałys-Rydzik) - Haas, Laskowski (38 Buczek). Trener: Grzegorz Sitek.

MAŁOPOLSKA: Banek - Więcek, Kalinowski, Bienias, Mikołajczyk - Silczuk, Majcherczyk, Hebda (45 Białek), Kowalik (68 Czubin) - Wcisło (28 Pachowicz), Biały (82 Stanek). Trenerzy: Krzysztof Szopa, Piotr Giza.


Sprawa awansu została praktycznie rozstrzygnięta już w 36 sekundzie. Po akcji lewą stroną i wrzutce Białego nie popisał się bramkarz gospodarzy; wypuścił futbolówkę po traceniu jej przez Majcherczyka i Wcisło z bliska zdążył z dobitką. Podkarpacie przejęło inicjatywę, ale niewiele z tego wynikało. Małopolska całkowicie kontrolowała wydarzenia na murawie.

W 60 minucie z autu wrzucił piłkę w pole karne Więcek i po odegraniu jej głową przez Pachowicza stojący na 16 metrze Kowalik z woleja przymierzył w górny róg. Cztery minuty później - po prostopadłym zagraniu Majcherczyka - sam przed bramkarzem znalazł się Kowalik. Lekko trącony padł na murawę i arbiter wskazał na "jedenastkę". Pewnie wykorzystał ją Biały i odebrał ochotę do gry Podkarpaciu.

- Zagraliśmy mądrze taktycznie - podsumował trener Krzysztof Szopa wyraźnie zadowolony z postawy podopiecznych.


Wygrana Małopolski zasłużona i ani przez moment nie była zagrożona. Tak na dobrą sprawę drużyna z Podkarpacia nie potrafiła stworzyć naprawdę groźnej sytuacji i zagrozić bezrobotnemu Bankowi.


***

Po wygraniu w makroregionie Małopolska znalazła się w gronie czterech zespołów, które zagrają w rundzie finałowej o mistrzostwo Polski. Oprócz Małopolski awansowali: Zachodniopomorski ZPN, Mazowiecki ZPN. Czwartym finalistą będzie Dolnośląski ZPN lub Śląski ZPN.


Rozgrywki finałowe w dniach 26-30 czerwca 2017 r. (MZPN wyraził chęć organizacji turnieju) odbędą się według harmonogramu (numery drużyn zostaną wylosowane):

1. dzień: 1-4 i 2-3

2. dzień: 4-3 i 1-2

3. dzień: przerwa w turnieju

4. dzień: 2-4 i 3-1


Zwycięzca krajowych eliminacji będzie reprezentował PZPN w międzynarodowym strefowym turnieju eliminacyjnym (sierpień - grudzień 2018). Turniej finałowy 11. edycji Pucharu Regionów UEFA zaplanowany jest z kolei na czerwiec - lipiec 2019 r.

(ag)


malopol2.jpg
malopol1.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty