Strona główna > Główna środek > III liga
Baraż o II ligę: Skromna zaliczka Garbarni z Wartą2016-06-11 16:58:00

W pierwszym meczu barażowym o awans do II ligi - rozegranym w Krakowie - Garbarnia wygrała z Wartą 3-2. "Brązowi" trzykrotnie obejmowali prowadzenie i zasłużenie wywalczyli skromne zwycięstwo. Goście obie bramki zdobyli po stałych fragmentach gry. Najpierw głową po dośrodkowaniu, a później bezpośrednio z wolnego. Krakowianie w początkowych 12 minutach trafiali dwa razy; Serafin wykończył akcję i dośrodkowanie Nowaka, a po chwili przymierzył zza linii 16 metrów. Na 7 minut przed końcowym gwizdkiem z rzutu wolnego mocno strzelił Kalemba, a z dobitką zdążył Siedlarz.

Rewanż w najbliższą środę w Poznaniu.

Garbarnia Kraków - Warta Poznań 3-2 (2-0)

1-0 Patryk Serafin 2

1-1 Łukasz Spławski 10

2-1 Patryk Serafin 12

2-2 Łukasz Białożyt 29

3-2 Marcin Siedlarz 83

Sędziował Paweł Pskit z Łodzi. Żółte kartki: Kostrubała, Moskal, Serafin – Kieliba.

GARBARNIA: Cabaj – Kalemba, Moskal, Borovicanin (61 Piszczek), Pawłowicz, Kostrubała, Serafin (69 Ferens), Nowak (58 Pietras), Kitliński, Ogar, Stokłosa (69 Siedlarz).

WARTA: Filipowiak – Brylewski, Kieliba, Marciniak, Czarniejewicz, Brzostowski, Laskowski, Białożyt, Biegański (70 Ciarkowski), Chromiński (87 Paczyński), Spławski.