Strona główna > Główna środek > III liga
III liga (26): Niespodzianka - Garbarnia uległa Sole 1-42016-04-24 09:13:00

W 26. kolejce trzeciej ligi małopolsko-świętokrzyskiej odbyły się w sobotę tylko dwa mecze. KSZO nadal walczy o awans, czego potwierdzeniem wysoka wygrana z Wolanią 4-0. Ułatwiła to dzień później Garbarnia, która wysoko uległa Sole 1-4.

Z niedzielnych spotkań należy podkreślić pierwszą wiosenną stratę punktów przez Podhale Nowy Targ.

KP KSZO 1929 Ostrowiec Św. - Wolania Wola Rzędzińska 4-0 (2-0)

1-0 Mirosław Kalista 14

2-0 Jakub Kapsa 24 (karny)

3-0 Paweł Czajkowski 76

4-0 Damian Nogaj 88

Sędziowali: Albert Różycki (Łódź) - Robert Olszewski (Olsztyn), Przemysław Białacki (Kielce). Żółte kartki: Mirosław Kalista, Tomasz Persona, Dariusz Pietrasiak – Michal Baruch, Adrian Ślęzak, Kamil Wilk.

KSZO: Wierzgacz - Stachurski, Pietrasiak, Łatkowski (80 Mężyk), Sołtykiewicz (56 Nogaj), Persona, Mikołajek, Czajkowski, Kalista, Kapsa (36 Dziadowicz), Gębalski (56 Bełczowski). Trener: Tadeusz Krawiec.

WOLANIA: Boruch - Szkotak, Cabała, Baruch, Szosta, Tadel (68 Adamowski), Wilk, Ślęzak (82 Minorczyk), Mącior, Szatko, Lubera. Trener: Piotr Brożek.

Czarni Połaniec - Korona II Kielce 1-0 (1-0)

1-0 Piotr Kamiński 30

Sędziowali: Kamil Przyłucki - Krzysztof Dywan, Radosław Jachowski (KS Sandomierz). Żółte kartki: Tomasz Wolan, Jakub Zięba - Adrian Bednarski, Bartosz Kwiecień, Leonid Otczenaszenko, Maciej Załęcki.

W 70 minucie Damian Skiba nie wykorzystał rzutu karnego dla Czarnych.

Niedziela:

Garbarnia Kraków - Soła Oświęcim 1-4 (0-1)

0-1 Paweł Cygnar 20 (wolny)

1-1 Petar Borovicanin 52

1-2 Igor Szopa 57 (głową)

1-3 Krzysztof Hałgas 67

1-4 Jakub Snadny 76

Sędziowali: Michał Górka – Szymon Wiśniowski, Daniel Witek (KS Tarnów). Żółte kartki: Karol Kostrubała, Norbert Piszczek – Mateusz Gleń, Wojciech Jamróz, Igor Szopa.

GARBARNIA: Cabaj – Piszczek (70 Szymonik), Kalemba, Moskal, Borovicanin, Ferens (76 Cygnarowicz), Pietras (46 Kitliński), Kosturbała, Nowak, Serafin (69 Wcisło), Siedlarz. Trener: Mirosław Hajdo.

SOŁA: Koper – Furtak, Dynarek, Drzymont, W. Jamróz, Gleń (70 Ząbek), Szopa (90+3 Skiernik), Szewczyk, Hałgas (88 J. Jamróz), Cygnar, Snadny (77 Knapik). Trener: Sebastian Stemplewski.

W pierwszej połowie słaba gra gospodarzy i zasłużone prowadzenie oświęcimian, którzy gola zdobyli z rzutu wolnego. Z 20 metrów strzelał Cygnar i umieścił piłkę przy słupku. Po przerwie "Brązowi" ruszyli do ataku i już w 50 minucie byli bliscy szczęścia. Po akcji Ferenca uderzał z bliska Serafin, ale trafił futbolówką w leżącego przed bramką Furtaka. Po chwili Garbarnia wyrównała; po kiksie Glenia piłkę przejął Ferenc i wycofał piłkę do Borovicanina, który trafił w dalszy róg. Po upływie zaledwie pięciu minut znów Soła wyszła na prowadzenie. Po rzucie rożnym Szopa uprzedził Moskala i głową trafił do siatki. Miejscowi protestowali, że był faul, lecz sędzia wskazał na środek. W 67 minucie oświęcimianie prowadzili już 3-1. Hałgas poradził sobie z Moskalem i Borovicaninem, po czym w sytuacji sam na sam nie dał szans Cabajowi. Wynik ustalił w 76 minucie Snadny, który w kontrataku 2 na 1 znalazł się przed bramkarzem i "na raty" go pokonał.

Cracovia II - Poprad Muszyna 4-0 (1-0)

1-0 Krzysztof Szewczyk 44 (karny)

2-0 Krzysztof Szewczyk 56 (karny)

3-0 Boubacar Diabang 66

4-0 Krzysztof Szewczyk 80