Strona główna > Główna środek > III liga
III liga (21): Kolejna wysoka wygrana rezerw Wisły, niespodziewana porażka Soły2016-04-02 14:13:00

Rezerwy Wisły po wygraniu z Unią Tarnów 4-1 i Hutnikiem Nowa Huta 6-1, tym razem na boisku w Zabierzowie równie wysoko pokonały Wolanię Wola Rzędzińska 5-1.

W zespole "Białej Gwiazdy" zaprezentowało się kilku graczy z ekstraklasowej kadry, w tym Wilde-Donald Guerrier i Alan Uryga. Hat-trickiem popisał się bramkostrzelny, 21-letni Krzysztof Drzazga, który przed kilkoma miesiącami został pozyskany z KS Polkowice. O ile do przerwy goście starali się dotrzymywać kroku wiślakom, to po przerwie niewiele mieli do powiedzenia i zaledwie kilka razy przedostali się na przedpole gospodarzy. W 64 minucie wspomniany Drzazga ograł w polu karnym stoperów i pewnie umieścił piłkę w siatce. Po chwili murawę za czerwoną kartkę opuścił Baruch i Wolania zupełnie się pogubiła. Konsekwencją tego kolejne gole dla Wisły. Ładny był ten zdobyty przez Wąsikowskiego, który tylko dołożył nogę do futbolówki po rajdzie i dograniu Guerriera oraz trzeci Drzazgi głową po wrzutce z prawej strony Marszalika.

Wisła II Kraków - Wolania Wola Rzędzińska 5-1 (1-1)

1-0 Krzysztof Drzazga 27

1-1 Adrian Ślęzak 35

2-1 Krzysztof Drzazga 64

3-1 Oskar Wąsikowski 72

4-1 Krzysztof Drzazga 74

5-1 Jakub Tadel 86 (sam.)

Sędziowali: Wojciech Curyło – Jarosław Mikołajewski, Jan Moskal (KS Kraków). Bez żółtych kartek. Czerwona kartka – Michał Baruch (66, faul).

WISŁA: Zając – Witek, Żemło, Kujawa, Janur, Mordec, Scalet (60 Marszalik), Uryga, Porębski (60 Wąsikowski), Guerrier (78 Wójcik), Drzazga (78 Kuźba). Trener: Maciej Musiał.

WOLANIA: Chochołowicz – Szkotak, Adamowski, Baruch, Nalepka, Wilk (70 Minorczyk), Ślęzak, Jaworski (78 Starzyk), Tadel, Mącior, Lubera (73 Wołoszyn). Trener: Piotr Brożek.

Soła Oświęcim - Czarni Połaniec 0-1 (0-1)

0-1 Damian Skiba 14

Sędziowali: Jakub Kupczak – Krzysztof Ziaja, Andrzej Brzeziński (KS Nowy Sącz). Żółte kartki: Dawid Dynarek – Tomasz Wolan.

SOŁA: Bomba – Furtak, Wadas, Drzymont, Ząbek, Gleń (77 W. Jamróz), Dynarek, Szewczyk, Szopa (78 Wykręt), Knapik (59 Hałgas), Cygnar. Trener: Sebastian Stemplewski.

CZARNI: Dydo – Załucki, Witek, Zięba, Krępa, Wolan, Cecot (71 Meszek), Obierak, Ryguła (77 Dyl), Skiba (71 Ryński), Kamiński. Trener: Tomasz Kiciński.

Unia Tarnów - Garbarnia Kraków 2-1 (2-0)

1-0 Piotr Drozdowicz 32

2-0 Łukasz Bartkowski 43

2-1 Krzysztof Kalemba 66 (wolny)

Sędziowali: Konrad Kolak – Hubert Kożuch, Krzysztof Budnik (KS Nowy Sącz). Żółte kartki: Łukasz Bartkowski, Łukasz Jamróg, Łukasz Popiela, Marcel Tyl – Tomasz Ogar, Norbert Piszczek.

UNIA: Dybowski – Jamróg, Kazik, Ł. Bartkowski, Węgrzyn, Drozdowicz, Tyl (77 Niemiec), Wrzosek, Hebda (84 Iwanek), Zawrzykraj (70 Nowak), Popiela. Trener: Daniel Bartkowski.

GARBARNIA: Cabaj – Borovicanin (46 Piszczek), Kalemba, Moskal, Pawłowicz, Kitliński (61 Serafin), Kosturbała, Ferens, Nowak (69 Pietras), Ogar, Siedlarz (42 Stokłosa). Trener: Mirosław Hajdo.

Poprad Muszyna - KP KSZO 1929 Ostrowiec Św. 0-3  (0-0)

0-1 Jakub Kapsa 64 (karny)

0-2 Damian Nogaj 74

0-3 Mirosław Kalista 77

Sędziowali: Seweryn Kozub – Mariusz Stolarz, Tomasz Kita (KS Brzesko). Żółte kartki: Mariusz Merklinger, Dawid Polański, Piotr Zachariasz – Marcin Grunt, Łukasz Jamróz, Tomasz Persona.

POPRAD: Paździor – Merklinger, Janur, Sobas (73 Damasiewicz), Zielonka, Tokarz, Kurzywilk, Bomba (75 Szczęsny), Polański, Łyduch, Zachariasz. Trener: Marcin Manelski.

KSZO: Szram – Jagiełło, Grunt (57 Kapsa), Pietrasiak, Persona, Nogaj (75 Kalista), Mianowany (80 Mąka), Mikołajek, Jamróz, Czajkowski (57 Sołtykiewicz), Gębalski. Trener: Tadeusz Krawiec.

Beskid Andrychów - Wisła Sandomierz 1-3  (0-1)

0-1 Dawid Korona 15

0-2 Wojciech Dziadzio 49

0-3 Maciej Stróżak 90

1-3 Przemysław Senderski 90+1 (karny)

Niedziela:

Korona II Kielce - Hutnik Nowa Huta 2-0 (0-0)

1-0 Łukasz Sekulski 74 (wolny)

2-0 Tomasz Zając 78

Sędziowali: Mateusz Łosiak – Sławomir Skalski, Dariusz Frydryk (Skarżysko-Kamienna). Żółte kartki: Łukasz Sekulski, Tomasz Zając, Vanja Marković – Patryk Kołodziej. Czerwona kartka - Patryk Kołodziej (73, druga żółta).

KORONA: Otczenaszenko – Matulka, Załęcki, Kwiecień, Wrześniewski, Cebula, A. Paprocki (66 P. Paprocki), Zając, Fertovs (46 Marković), Trafford (58 Przybyła), Sekulski.

HUTNIK: Frątczak – Mrożek, Kołodziej, M. Dudek, Niechciał, Gamrot, Świątek, T. Dudek (72 Jacak), Nawrot, Guja, Sierakowski (30 Kołakowski). Trener: Mateusz Staniec.

W 73 minucie Patryk Kołodziej faulował napastnika Korony Tomasza Zająca, za co otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Rzut wolny podyktowany z linii pola karnego zamienił na bramkę Łukasz Sekulski. Cztery minuty później wynik spotkania ustalił Tomasz Zając po kiksie bramkarza Doriana Frątczaka.

Spartakus Daleszyce - Cracovia II 3-2 (3-0)

1-0 Kamil Blicharski 7

2-0 Tomasz Stefański 17

3-0 Kamil Blicharski 29 (głową)

3-1 Przemysław Pyrdek 47

3-2 Przemysław Pyrdek 71

Sędziowali: Kamil Pastuszka – Rafał Rzeszutek, Piotr Kosiela (Starachowice). Żółte kartki: Mariusz Maciejski, Tomasz Stefański – Damian Drzewiecki, Krzysztof Szewczyk.

SPARTAKUS: Kołomański – Ostrowski, Gębura, Stefański, Kaczmarek, Gil (63 Szmalec), Kaleta (77 M. Wołowiec), Papka, Blicharski (82 W. Wołowiec), Mojecki (70 Maciejski), Olearczyk. Trener: Andrzej Więcek.

CRACOVIA: Drzewiecki – Moskal (81 Król), Krasuski, Sosnowski, Słowiak (61 Jeż), Argasiński, Wdowiak, Pyrdek, Adamczyk (46 Ceglarz), Karachanakow (46 Panek), Szewczyk. Trener: Piotr Górecki.

Cracovia dość niespodziewanie przegrała w Daleszycach, choć miała okazje, aby przynajmniej siegnąć po jeden punkt. W 7 minucie Blicharski strzelił z lewego narożnika pola karnego i trafił w dalszy róg bramki Cracovii. Dziesięć minut później - w zamieszaniu - z najbliższej odległości skierował futbolówkę do siatki. I wreszcie w 29 minucie Blicharski trafił głową po wrzutce z prawej strony Ostrowskiego.

Tuż po zmianie stron efektownego gola zdobył dla "Pasów" Pyrdek, a później "setki" zaprzepaścili Ceglarz, Szewczyk i Wdowiak. W 71 minucie Pyrdek po raz drugi w tym meczu huknął z okolic linii pola karnego i zaskoczył Kołomańskiego. W 83 Panek skierował piłkę w słupek, a w 87 - w zamieszaniu - żaden z piłkarzy krakowskich z kilku metrów nie potrafił trafić do bramki. Remis był na wyciągnięcie ręki...

Sparta Kazimierza Wielka - Łysica Bodzentyn 0-1