Zwycięstwo Młodych Lwów nad Wiślanką2016-01-23 19:48:00

GARBARNIA Kraków - WIŚLANKA Grabie 5-1 (3-0)

3-1 Dominik Filipowski 48 (karny)

4-1 Piotr Ferens 51

5-1 testowany II 55 (głową)

Sędziowali Paweł Bagan i Sławomir Radwański (KS Kraków).

GARBARNIA: Mikołaj Kohlbrenner, Marcin Cabaj - Damian Szymonik, Kamil Moskal, Krzysztof Kalemba, Petar Borovićanin, Tomasz Liput  Łukasz Pietras, Mariusz Stokłosa, Tomasz Ogar, Mateusz Pawłowicz, Mirosław Matusik, Patryk Serafin, Marcin Cygnarowcz, Piotr Ferens, Jakub Wcisło, Michał Kozik oraz 7 zawodników testowanych. Trener: Mirosław Hajdo.

WIŚLANKA: Mateusz Cieśla - Karol Szeląg, Grzegorz Anioł, Łukasz Górski, Michał Lebiest, Lesław Tarasek, Łukasz Domoń, Dominik Filipowski , Piotr Maśnica, Krzysztof Zięba, Tomasz Kalicki, Konrad Leśniak, Patryk Warylak,  Kacper Sala, Michał Sendorek, Paweł Sikora oraz 6 zawodników testowanych. Trener: Paweł Zegarek.

W rozegranym na sztucznej murawie Rydlówki sparingu Młode Lwy pokonały czwartoligową Wiślankę Grabie 5-1. Mimo kilkunastu obustronnych okazji podbramkowych, głównie dzięki dobrej postawie obrońców i bramkarzy, żadnej z drużyn nie udało się skutecznie sfinalizować akcji przez ponad pół godziny.

Na pierwszego gola meczu obecni na trybunach kibice musieli czekać aż do 32. minuty. Wtedy Kamil Moskal strzałem po rykoszecie od nogi interweniującego obrońcy sforsował defensywę gości. Końcówka pierwszej połowy należała do uskrzydlonych prowadzeniem Brązowych, którzy zdobyli jeszcze dwa gole.

Kilka chwil po przerwie Dominik Filipowski, skutecznie wykonując rzut karny, zdobył gola dla Wiślanki. Nie była to jednak zapowiedź bardziej wyrównanej gry, bowiem przewaga Młodych Lwów rosła z minuty na minutę. Piotr Ferens i jeden z testowanych przez Garbarnię zawodników szybko podwyższyli rezultat, co ustawiło przebieg gry.

Gospodarze mieli jeszcze kilka wyśmienitych okazji, jednak wynik meczu nie uległ już zmianie.