Strona główna > Główna środek > III liga
III liga (17): Rezerwy Wisły nie sprostały Garbarni, 3-2 Hutnika z Beskidem2015-11-14 13:58:00

W weekend kończy się runda jesienna w III lidze małopolsko-świętokrzyskiej, ale przed drużynami są jeszcze dwie kolejki z wiosny. W sobotnie południe odbył się w Myślenicach ciekawy mecz, w którym rezerwa Wisły Kraków przegrała z Garbarnią 0-2.

W Nowej Hucie - przy światłach - Hutnik wygrał z Beskidem Andrychów 3-2, choć prowadził już 3-0.

Wisła II Krakow - Garbarnia Kraków 0-2 (0-2)

0-1 Marcin Siedlarz 13

0-2 Norbert Piszczek 19

Sędziowali: Konrad Kolak - Marek Ogórek, Hubert Kożuch (KS Nowy Sącz). Żółte kartki: Jakub Bartosz, Grzegorz Marszalik - Kamil Moskal, Łukasz Pietras, Norbert Piszczek, Marcin Siedlarz. Czerwona kartka - Piszczek (81, druga żółta). Mecz bez publiczności.

WISŁA: Miśkiewicz - Bartosz, Gulczyński, Ptak (28 Chlebowski), Marszalik (80 Dziubas) - Handzlik (71 Purcha), Crivellaro, Mordec, Cywka - Wąsikowski (56 Scalet), Kuczak. Trener: Maciej Musiał.

GARBARNIA: Cabaj - Piszczek, Moskal, Kalemba, Borovicanin - Stokłosa (65 Liput), Pietras, Kostrubała (83 Pawłowicz), Ferens - Serafin (90+3 Kozik), Siedlarz (79 Ogar). Trener: Mirosław Hajdo.

Na boisku Dalinu w Myślenicach Wisła II uległa Garbarni. Wiślacy, choć wzmocnieni Cywką i Crivellaro, nie mieli atutów, aby skutecznie powalczyć z "Brązowymi", którzy szybko strzelili dwa gole i mogli kontrolować przebieg wydarzeń. W 13 minucie Siedlarz otrzymał prostopadłe podanie od Piszczka i zdecydował się na uderzenie zza linii pola karnego. Miśkiewicz źle obliczył lot futbolówki, ta odbiła się od jego ręki i wpadła przy słupku do siatki. Golkiper Wisły miał swój udział także przy drugiej bramce dla gości. Po rzucie rożnym niepewny wybieg sprawił, że powstało zamieszanie; strzelał Kalemba, a Piszczek z bliska dobijał. "Biała Gwiazda" miała wyśmienitą okazję w doliczonym czasie gry pierwszej połowy - wrzucił futbolówkę z prawej strony Bartosz, jednak Crivellaro z kilku metrów uderzył obok słupka.

Po przerwie więcej z gry miała Wisła, a na dodatek od 81 minuty grała z przewagą jednego zawodnika po drugiej żółtej kartce dla Piszczka. Cztery minuty później stuprocentową sytuację miał Crivellaro, lecz i tym razem nie trafił w bramkę z zaledwie 6-7 metrów! W ostatniej minucie Ogar przegrał pojedynek sam na sam z Miśkiewiczem.

(gst)

Hutnik Nowa Huta - Beskid Andrychów 3-2 (1-0)

1-0 Patryk Kołodziej 25 (głową)

2-0 Patryk Kołodziej 57 (głową)

3-0 Michał Guja 66 (wolny)

3-1 Maciej Stróżak 83

3-2 Maciej Stróżak 85

Sędziowali: Angelika Kuryło - Sławomir Pudło, Adrian Maślanka (KS Brzesko). Żółte kartki: Szymon Fraś, Michał Śliwa.

HUTNIK: Frątczak - Chlebda (79 Filipek), M. Dudek, Kołodziej, Niechciał - Nawrot, T. Dudek, Gamrot (67 Murzyn), Guja, Kołakowski (75 Palonek) - Ochman. Trener: Mateusz Staniec.

BESKID: Widawski - Kaczmarczyk, Karcz, Śliwa, Zawiła (73 Zaręba) - Gala, Sz. Wandzel, Marczyński, Moskała (70 Fraś) - Michulec, Stróżak. Trener: Edward Wandzel.

Hutnik wygrał, ale w końcówce wystawił swych kibiców na próbę nerwów. Nowohucianie przez 90 minut dominowali na murawie i prowadzili 3-0. Dwie bramki zdobył głową Kołodziej po dośrodkowaniach z rzutu wolnego i rzucie rożnym. Efektowny był gol z wolnego egzekwowamy z 18 metrow przez Guję. W 83 minucie Stróżak wykorzystał sytuację sam na sam z Frątczakiem, a po chwili strzelił drugiego gola dla Beskidu. Na więcej gości nie było stać.

Po godzinie gry kilku kibiców drużyny z Andrychowa wprowadziło w życie napis z transparentu: Na Suchych Stawach robimy karnawał. Na sektorze pod zegarem odpalono czerwone race...

(ST)

Czarni Połaniec - Sparta Kazimierza Wielka 0-0

Sędziowali: Kamil Przyłucki - Patryk Sowiński, Maciej Zajder (KS Sandomierz). Żółte kartki: Michał Dyl, Damian Skiba, Mateusz Załucki - Jan Kret.

CZARNI: Dydo - Skiba, Ryguła, Krępa, Dyl, Załucki, Witek, Obierak, Cecot, Kamiński, Mazurkiewicz. Trener: Tomasz Kiciński.

SPARTA: Iliński - Poniedziałek, Oleksa, Czajka, Adamczyk, Kret (75 Wołowski), Zawadzki (85 Wąż), Pamintasu (68 Kawula), Downar-Zapolski, Łakota, Kozieł. Trener: Stanisław Owca.

Unia Tarnów - NKP Podhale Nowy Targ 3-1 (2-0)

1-0 Daniel Mikołajczyk 28 (samob.)

2-0 Łukasz Jamróg 29

2-1 Sebastian Gąsiorek 58

3-1 Piotr Drozdowicz 75

Sędziowali: Grzegorz Jabłoński – Maciej Koster, Marcin Ciepły (KS Kraków). Żółte kartki: Łukasz Jamróg, Łukasz Lisak, Kamil Pawlak, Robert Witek - Sebastian Świerzbiński. Czerwona kartka - Robert Witek (88, druga żółta).

UNIA: Lisak - Jamróg (60 Więcek), Pawlak, Witek, A. Wójcik, F. Wójcik, Tyl (60 Popiela), Kazik, Wrzosek (67 Drozdowicz), Węgrzyn (85 Zawrzykraj), Biały. Trener: Daniel Bartkowski.

PODHALE: Truty - Mikołajczyk, Drobńak, Basta (46 Waksmundzki), Gąsiorek, Czubin (46 Mroszczak), Świerzbiński, Jandura (79 Bobak), Komorek, Pająk, Fałowski (69 Duda). Trener: Marek Żołądź.

Korona II Kielce - Poprad Muszyna 4-0 (2-0)

1-0 Andrzej Paprocki 18

2-0 Andrzej Paprocki 29

3-0 Adrian Bednarski 79

4-0 Andrzej Paprocki 85

Sędziowali: Kamil Pastuszka - Rafał Rzeszutek, Piotr Kosiela (KS Starachowice). Żółte kartki: Hubert Laskowski, Michał Mokrzycki - Piotr Zachariasz.

KORONA: Otczenaszenko - Bednarski, Rogala, Załęcki, Matulka, A. Paprocki (86 Słaby), Kwiecień (81 Jasiak), Mokrzycki, Kotarzewski, P. Paprocki (67 Zawierucha), Laskowski (75 Dziubek). Trener: Sławomir Grzesik.

POPRAD: Jękot - Merklinger, Zachariasz, Saratowicz, Chomik (82 Fabisiak), Maślanka (75 Sobas), Podgórni, Tokarz, Abubakar, Bomba, Orzechowski. Trener: Marcin Manelski.

KP KSZO 1929 Ostrowiec Św. - Łysica Bodzentyn 1-0 (0-0)

1-0 Jakub Kapsa 55

Sędziowali: Damian Gawęcki - Łukasz Szymczak, Kamil Sitarz (KS Kielce). Żółta kartka - Tomasz Persona.