Strona główna > Główna środek > III liga
III liga (13): Garbarnia wygrała w Nowym Targu, 4-0 Hutnika z Cracovią II2015-10-24 16:32:00

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Garbarnia Kraków, Soła Oświęcim i Hutnik Nowa Huta wysoko wygrały swoje mecze i nadal są w czołówce tabeli III ligi małopolsko-świętokrzyskiej po 13. kolejkach.

Wisła II Kraków - Soła Oświęcim 1-3 (1-1)

1-0 Kamil Kuczak 18

1-1 Dawid Wadas 21

1-2 Grzegorz Gulczyński 76 (samob.)

1-3 Dawid Wadas 86

Sędziowali: Konrad Kolak - Krzysztof Budnik, Andrzej Brzeziński (KS Nowy Sącz). Żółte kartki: Michał Buchalik, Krystian Kujawa - Dawid Dynarek, Kamil Szewczyk.

WISŁA: Buchalik - Bartosz, Kujawa, Żemło (46 Michniak), Janur, Mordec, Gulczyński, Marszalik, Handzlik, Wąsikowski (73 Kuźba), Kuczak. Trener: Maciej Musiał.

SOŁA: Koper - Ząbek, Wadas, Drzymont, Jamróz, Wykręt, Szewczyk, Dynarek, Hałgas (65 Gleń), Cygnar, Snadny (53 Knapik). Trener: Sebastian Stemplewski.

Do przerwy niedzielny mecz na boisku Dalinu w Myślenicach wyrównany. W 18 minucie na strzał z 18 metrów zdecydował się Kuczak i choć nie było to mocne uderzenie - Koper źle obliczył lot futbolówki po koźle. To jego konto obciąża gol, a jedynym usprawiedliwieniem może być fakt, że po raz pierwszy interweniował. Goście szybko wyrównali - po rzucie rożnym w wykonaniu Cygnara piłkę z linii bramkowej wybił piłkarz Wisły, a z dobitką zdążył Wadas.

W drugiej połowie doświadczona Soła śmielej zaatakowała i już w 48 minucie miała szansę golową. Sam przed Buchalikiem znalazł się Snadny, lecz trafił futbolówką w golkipera. Decydująca akcja miała miejsce w 76 minucie. Knapik podał na prawo do Wykręta, ten zagrał futbolówkę wzdłuż linii pola bramkowego, a próbujący ratować sytuację Gulczyński uprzedził Cygnara i wpakował piłkę do własnej bramki. W 82 min Cygnar w sytuacji jeden na jeden posłał futbolówkę obok słupka. Wynik ustalił stoper Wadas z najbliższej odległości po kolejnym dośrodkowaniu z rogu Cygnara.

(gst)

NKP Podhale Nowy Targ - Garbarnia Kraków 1-4 (1-3)

1-0 Sebastian Świerzbiński 3 (karny)

1-1 Mariusz Stokłosa 17

1-2 Marcin Siedlarz 18

1-3 Krzysztof Kalemba 25 (karny)

1-4 Tomasz Ogar 86

Sędziowali: Seweryn Kozub - Mariusz Stolarz i Tomasz Kita (KS Brzesko). Żółte kartki: Mateusz Urbański - Marcin Cabaj, Piotr Ferens, Norbert Piszczek.

PODHALE: Różalski - Mikołajczyk, Gąsiorek (46 Basta), Bobak (75 Drobńak), Urbański - Komorek (75 Czubin), Świerzbiński, Lizak (46 Waksmundzki), Jandura - Pająk, Fałowski. Trener: Marek Żołądź.

GARBARNIA: Cabaj - Piszczek (79 Moskal), Kalemba, Grzesiak, Pawłowicz - Stokłosa (68 Cygnarowicz), Masiuda (11 Kostrubała), Pietras, Ferens - Serafin, Siedlarz (60 Ogar). Trener: Mirosław Hajdo.

Hutnik Nowa Huta - Cracovia II 4-0 (3-0)

1-0 Michał Guja 21

2-0 Sebastian Jacak 25

3-0 Michał Guja 42

4-0 Michał Guja 61

Sędziowali: Szymon Ubożak - Szymon Woźniczka, Krzysztof Piekarski (KS Kielce). Żółte kartki: Tomasz Dudek, Michał Guja - Beniamin Jeż, Patryk Moskal.

HUTNIK: Frątczak - Guzik, M. Dudek, Ochman, Kołodziej (80 Chlebda), Jacak (74 T. Dudek), Gamrot, Świątek, Guja, Nawrot (84 Murzyn), Sierakowski (61 Antoniak). Trener: Marek Bojko.

CRACOVIA: Stępniowski - Moskal, Poznański (46 Rymaniak), Kuligowski, Jadanowski, Argasiński, Zejdler (75 Jeż), Zjawiński, Szewczyk, Wdowiak (60 Panek), Diabang (46 Kiebzak). Trener: Piotr Górecki.

Pod nieobecność odbywającego karę trenera Mateusz Stańca zespół Hutnika prowadził z ławki Marek Bojko. Gospodarze byli zespołem lepszym i mogli wygrać w znacznie wyższych rozmiarach. Mecz rozegrano przy świetle elektrycznym.

Poprad Muszyna - Beskid Andrychów 1-1 (1-0)

1-0 Wojciech Janur 30

1-1 Maciej Stróżak 60

Sędziowali: Rafał Pąchalski - Grzegorz Przybylski, Łukasz Chowaniec (KS Kraków). Żółte kartki: Adrian Jękot, Mateusz Orzechowski, Sylwester Tokarz, Piotr Saratowicz, Maciej Sobas - Dawid Gala, Grzegorz Talaga, Robert Widawski.

Unia Tarnów - Spartakus Aureus Daleszyce 1-1 (1-0)

1-0 Łukasz Popiela 41

1-1 Karol Mojecki 51

Sędziowali: Jan Pawlikowski - Roman Baran, Marcin Tesarski (KS Nowy Targ). Żółte kartki: Krzysztof Wrzosek, Andrzej Wójcik - Karol Mojecki.

KP KSZO 1929 Ostrowiec Św. - Czarni Połaniec 4-0 (1-0)

1-0 Paweł Czajkowski 33

2-0 Michał Stachurski 47

3-0 Tomasz Persona 72

4-0 Damian Nogaj 80

Niedziela:

Korona II Kielce - Łysica Bodzentyn 2-4 (1-2)

0-1 Dasriusz Anduła 20

0-2 Szymon Michta 27

1-2 Łukasz Szymoniak 43

1-3 Radosław Kardas 60

2-3 Adam Zawierucha 76

2-4 Mirosław Kalista 86

Sędziowali: Mateusz Łosiak - Dariusz Frydryk, Sławomir Skalski (Skarżysko-Kamienna). Bez kartek.

Poroniec Poronin - Wisła Sandomierz 3-1 (1-1)

0-1 Bartosz Szepeta 14 (karny)

1-1 Tomasz Wolan 45 (samob.)

2-1 Dawid Korona 46 (samob.)

3-1 Łukasz Dudzik 71

Sędziowali: Mariusz Kuś - Andrzej Klich, Paweł Marszałek (KS Tarnów). Żółte kartki: Marcin Malinowski - Mirosław Kabata, Roman Mykytyn, Bartosz Szepeta. Czerwona kartka - Mirosław Kabata (64, druga żółta).

Wolania Wola Rzędzińska - Sparta Kazimierza Wielka 5-3