Strona główna > Główna środek > III liga
III liga: Wisła II rozgromiła Koronę II2015-04-03 01:08:00

W rozegranym awansem meczu 21. kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej Korona II Kielce przegrała z Wisłą II Kraków aż 1-6!

Korona II Kielce – Wisła II Kraków 1-6 (1-1)

1-6 Przemysław Lech 90+4

Żółte kartki: Zawłocki, Wrześniewski, Stachura, Kwiecień, Sierpina - Kuczak, Witek.

KORONA II: Małecki – Zawadzki, Wrześniewski, Kiercz, Zawłocki (46 Kobryń) – Matulka (72 A. Paprocki), Bednarski (62 Kwiecień), Szmalec, Cebula (46 Stachura), Sierpina – Przybyła.

WISŁA II: Bieszczad – Kolanko (86 Kujawa), Żemło, Szywacz, Witek – Lech, Sjepanovic (69 Gulczyński), Bartosz (61 Marszalik), Mordec, Buras (77 Furtak) – Kuczak.

Festiwal strzelecki rozpoczął w 23. minucie Mordec, a odpowiedź gospodarzy nastąpiła natychmiast za sprawą Sierpiny. Jeszcze przed końcem pierwszej odsłony Biała Gwiazda mogła zanotować drugie trafienie, lecz Kuczak nie poradził sobie w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Po zmianie stron ten sam zawodnik ponownie miał szansę na pokonanie Małeckiego, ale i tym razem górą był golkiper Korony.

W 66. minucie wiślacy wyszli na prowadzenie po strzale Stjepanovica z wolnego. 7 minut przed końcem trzecią bramkę dla podopiecznych trenera Macieja Musiała zdobył Kuczak, a za moment, po błędzie defensywy kielczan, futbolówkę do siatki Małeckiego skierował Furtak. Doliczony czas gry przyniósł krakowianom dwa kolejne gole. Najpierw jedenastkę pewnie wykorzystał Gulczyński, a chwilę później wynik ustalił Lech.

K. Kawula (Biuro Prasowe Wisły Kraków SA)