Strona główna > Główna środek > III liga
UEFA Regions' Cup: Małopolska lepsza w sparingu od Orła2015-02-17 21:14:00

W pierwszym meczu kontrolnym, rozegranym we wtorkowy wieczór na sztucznej trawie boiska Garbarni, reprezentacja Małopolski przygotowująca się do nowej edycji UEFA Regions' Cup wygrała z Orłem Piaski Wielkie 4-2.

Małopolska - Orzeł Piaski Wielkie 4-2 (3-2)

0-1 Bartosz Sieradzki 7

1-1 Andrzej Biel 12

2-1 Szymon Kiwacki 31

3-1 Marcin Giermek 34

3-2 Bartosz Sieradzki 36

4-2 Mariusz Sierakowski 79

Sędziowali: Jarosław Kuźniar - Paweł Bagan, Kazimierz Dzióbek (KS Kraków).

MAŁOPOLSKA: Pająk (46 Koper) - Janasik, D. Kapera, Mikołajczyk, Saratowicz - Łyduch, Biel, Kiwacki, Wsół - Giermek, Ogorzały oraz Antoniak, Więcek, Gąsiorek, Ząbek, Hałgas, Kaczmarczyk, Gamrot, Sierakowski, Zając.

ORZEŁ: Wiśniewski (75 Szymacha) - Kubera, Tarabuła, Testowany 1, Testowany 2 - Petho, Mróz, Wajda, Czyżowski - Sieradzki, Testowany 3 oraz P. Kapera, Bieńkowski, Szczytyński, Spolitakiewicz, Krajewski.

To był dobry mecz ze sporą ilością sytuacji i aż sześcioma bramkami. Szczególnie do przerwy obie drużyny mogły się podobać. Już w 7 minucie Sieradzki wbiegł w pole karne i po minięciu bramkarza trafił do siatki z ostrego kata. Po upływie kolejnych pięciu minut było 1-1; po akcji Giermka i zamieszaniu podbramkowym z 6-7 metrów uderzeniem po ziemi trafił Biel. Efektownym strzałem z rzutu wolnego (18 metrów) popisał się Kiwacki, który przymierzył w górny róg. Po chwili zrobiło się 3-1; Giermek tylko dołożył nogę do piłki po zagraniu z prawej strony. W 36 minucie futbolówka po uderzeniu z dystansu Wajdy trafiła w słupek, po czym dopadł jej Sieradzki zdobywając kontaktowego gola. Po przerwie padła tylko jedna bramka, a strzelił ją Sierakowski trafiając w "dłuższy" róg.