GARBARNIA Kraków - WISŁA II Kraków 8:1 (4:1)

5-1 Yevhen Szewczenko 57 (głową)

6-1 Karol Kostrubała 60 (wolny)

7-1 Tomasz Liput 70

8-1 Yevhen Szewczenko 86

Sędziowali: Sebastian Krasny oraz Marcin Przysiężniak i Mateusz Jurgała (Kraków).

GARBARNIA (1. połowa): Sypniewski – testowany, Ochman, Baliga, Szymonik – Stokłosa, Masiuda, testowany, Ferens, Siedlarz – M.Górecki.

GARBARNIA (2. połowa): Drzewiecki – testowany, Kowalski, Kalemba, Piszczek – Ferens (70 Stokłosa), Kalicki, Kostrubała, Szewczenko – Liput, Wcisło.

WISŁA II (1. połowa): Zając – Dziubas, Kujawa, Michniak, Janur – Mordec, Gulczyński, Furtak, Handzlik, Marszalik – Wójcik.

WISŁA II (2. połowa): Zając – Dziubas, Michniak, Kujawa, Janur – Kuźba, Gulczyński, Furtak, Buras, Scalet – Wąsikowski.

Ostre strzelanie urządzili sobie w dzisiejszym sparingu podopieczni trenera Mirosława Hajdy. Zarówno Garbarnia, jak i Wisła II przygotowują się do rundy rewanżowej III ligi.

Spotkanie rozpoczęło się ze sporym opóźnieniem, ze względu na nocne opadu śniegu prace nad przygotowaniem płyty boiska przeciągnęły się w czasie. Po pierwszym, wyrównanym kwadransie Garbarze osiągnęli przewagę na boisku, dokumentując ją golami zawodnika testowanego i Michała Góreckiego. Wisła odpowiedziała bramką Jakuba Mordeca i wydawało się, że kontaktowy gol będzie zapowiedzią nawiązania równorzędnej walki. Jednak bardzo precyzyjnie wykonany przez Marcina Siedlarza rzut wolny z około 20 metrów, a następnie gol Marka Masiudy, który wykończył składną akcję Brązowych sprawiły, że do przerwy gospodarze mieli trzybramkową zaliczkę.

W drugiej połowie Młode Lwy całkowicie panowały na boisku, raz po raz konstruując ciekawe akcje. Piłkarze Garbarni wykorzystywali też swoje sytuacje pod bramką rywala. Najpierw z najbliższej odległości celnym strzałem głową pokonał bramkarza Wisły Yevhen Szewczenko. Następnie z rzutu wolnego z około 25 metrów precyzyjnie przymierzył Karol Kostrubała. W 70. minucie do bramki trafił Tomasz lLput, a na cztery minuty przed końcem Szewczenko wykorzystał dośrodkowanie Tomasza Kalickiego.

Po szybkim, dobrym, choć nieco jednostronnym spotkaniu Brązowi zanotowali bardzo dobry rezultat w grze kontrolnej z trzecioligowym rywalem. Następny sparing Garbarnia zagra w sobotę 7 lutego o 12:00  z Wiślanami Jaśkowice.