Strona główna > Główna środek > III liga
III liga: Potknięcie Soły, remis Wisły II z Unią (FILM)2014-04-06 20:38:00

Soła Oświęcim przegrała z Wisłą Sandomierz w niedzielnym meczu III ligi piłkarskiej. Bezbramkowo zremisował Hutnik i rezerwy Wisły, Poroniec rozbił BKS Bochnia 5-1. Samodzielnym liderem po 21. kolejce jest Granat Skarżysko-Kamienna.

Hutnik Nowa Huta - Łysica Akamit Bodzentyn 0-0

Sędziował Karol Kierzkowski (KS Kielce). Bez kartek.

HUTNIK: Jasowicz - Orłowski, Ochman, Bienias, Guja - Sierakowski (70 Antoniak), Świątek, Murzyn, Serafin, Gamrot - Stanek (78 Lubera).

ŁYSICA: Dymanowski - Płusa, Ciesielski, Szymoniak, Kozubek - D. Gardynik (60 Horna), Trela (65 Anduła), Pawłowski (82 Michta), Kalista - Fortuna (72 Kiełbasa), P. Gardynik.

Kwadrans przed końcem Stanek zdobył gola, ale arbiter go nie uznał dopatrując się faulu gracza z Nowej Huty.

Soła Oświęcim - Wisła Sandomierz 0-1 (0-0)

0-1 Przemysław Michalski 90+3

Sędziowali: Mariusz Kuś - Łukasz Kozioł, Paweł Marszałek (KS Tarnów). Żółte kartki: Jakub Jamróz, Grzegorz Talaga - Przemysław Michalski, Michał Motyl.

TS 1946 Nida Pińczów - Beskid Andrychów 3-0 (3-0)
1-0 Rajca 4
2-0 Banaszek 24
3-0 Mika 34, karny

Poroniec Poronin - BKS Bochnia 5-1 (1-1)

0-1 Sławomir Zubel 21 (karny)

1-1 Maciej Gogola 44

2-1 Mateusz Chrobak 56

3-1 Rafał Waksmundzki 61

4-1 Rafał Gadzina 75

5-1 Dawid Bartos 90 (karny)

Sędziowali: Przemysław Greń - Marek Cisiński, Sławomir Spiesz (KS Oświęcim). Żółte kartki: Marcin Grela - Sławomir Zubel, Jan Kret, Krystian Lewicki, Jakub Majka.

Wisła II Kraków - Unia Tarnów 0-0

Sędziowali: Jacek Kubicki - Mateusz Kowalicki, Paweł Wysocki (KS Kielce). Żółta kartka: Daniel Mikołajczyk (Unia). Czerwona kartka: Robert Witek (57, Unia, akcja ratunkowa). Bez publiczności.

WISŁA II: Bieszczad – Bartosz, Żemło, Bierzało (46 Czekaj), Witek (68 Szywacz) – Lech, Gulczyński (55 Kuczak), Kamiński, Szewczyk, Kościelniak (75 Zając) – Klarić. Trener: Maciej Musiał.

UNIA: Lisak – Jamróg, Mikołajczyk, Pawlak, Witek – Świątek (46 Tyl), Ślęzak (81 Kuzdra), Kazik, Węgrzyn –  Sojda (85 Kamiński), Adamski (64 Wójcik). Trener: Michał Szymczak.

Unia od początku rzuciła się do ataku. W 7. minucie w doskonałej sytuacji po dośrodkowaniu z prawej strony znalazł się na 5. metrze Adamski, jednak Żemło zdołał wybić piłkę. W 14. minucie znów zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Bieszczada, gdy Sojda uderzał w "długi" róg wiślackiej bramki.

Dwie minuty później po podaniu Klaricia groźnie strzelał Szewczyk zza pola karnego, futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Podobnie było w przypadku strzału Kamińskiego kilka minut później. Nie były to jedyne uderzenia z dystansu, Kościelniak i Szewczyk do 23. minuty kilkakrotnie próbowali zaskoczyć Lisaka, próby te nie przyniosły jednak efektu w postaci bramki.

Po naporze krakowskiej drużyny, w 30. minucie do głosu doszli tarnowianie, z 15. metra bardzo silnie uderzał Sojda. Piłka odbiła się od jednego z obrońców Wisły i wyszła na rzut rożny.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego akcentu: Węgrzyn uderzył precyzyjnie z rzutu wolnego z 20. metra. Bieszczad odprowadził tylko piłkę wzrokiem, a ta uderzyła w poprzeczkę. Niebezpieczeństwo zażegnał Czekaj, wybijając futbolówkę na środek boiska. Jeszcze lepszą okazję w 53. minucie zmarnował Sojda, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego uderzył z bliska głową. Bieszczad zachował się doskonałe i wybronił ten groźny strzał na rzut rożny.

W 57. minucie czerwoną kartkę otrzymał Witek (Unia), który nieprzepisowo powstrzymywał wychodzącego na czystą pozycję Kościelniaka. Szewczyk nie wykorzystał jednak dobrej okazji, z rzutu wolnego trafił w mur.

Do końca spotkania, mimo kilku okazji, wynik nie uległ zmianie.

Występ młodszych kolegów w trzecioligowej rywalizacji obserwowali Semir Stilić, Ostoja Stiepanović, Gordan Bunoza, a także Michał Chrapek i Alan Uryga. Grze Klaricia i Czekaja przyglądał się zaś sztab szkoleniowy, z trenerem Franciszkiem Smudą na czele.

W sobotę:
Korona II Kielce  - Dalin Myślenice 2-1 (1-0)
1-0 Przybyła 45
2-0 Przybyła 56
2-1 Piszczek 70

Poprad Muszyna  - Granat Skarżysko Kam. 0-1 (0-0)
0-1 Fryc 68

Górnik Libiąż - Wierna Małogoszcz 2-2 (1-1)

1-0 Piotr Witoń 33 (karny)

1-1 Michał Jeziorski 39

1-2 Bartłomiej Wijas 57

2-2 Piotr Witoń 82

Sędziowali: Rafał Pąchalski - Łukasz Chowaniec, Łukasz Szymczyk (KS Kraków). Żółta kartka: Dawid Adamczyk (Górnik).

Przebój Wolbrom  - KSZO 1929 Ostrowiec Św.  0-3 walkower