Strona główna > Główna środek > II liga
Wygrana Garbarzy we Wrocławiu2021-03-13 21:42:00

W 21. kolejce eWinner 2 ligi Garbarnia pokonała we Wrocławiu rezerwy Śląska 1-0.

Śląsk II Wrocław - Garbarnia Kraków 0-1 (0-0)

0-1 Tomasz Kołbon 57 (głową)

Sędziował Paweł Kukla (Kraków). Żółte kartki: Kotowicz, Poprawa – Nakrosius, Morys. Mecz bez publiczności.

ŚLĄSK II: Szromnik – Krocz (75 Michalski), Caliński, Poprawa, Wypart (60 Bukowski), Maćkowiak – Łyszczarz (84 Młynarczyk), Pałaszewski (61 Boruń), Lewkot, Kotowicz – Bergier (61 Bargiel).

GARBARNIA: Frątczak – Kowalski, Masiuda, Nakrosius, Pająk (72 Rutkowski) – Kołbon, Marszalik (75 Duda), Kuczak, Radwanek (66 Morys), Wacławek (65 Fidziukiewicz) – Feliks (66 Górski).

W porównaniu z meczem w Częstochowie w wyjściowym składzie Garbarni doszło do kilku roszad. Od pierwszej minuty na placu boju pojawili się Szymon Pająk, Grzegorz Marszalik i Bruno Wacławek, natomiast mecz na ławce rezerwowych rozpoczęli Michał Rutkowski, Jakub Janik i Jakub Górski.

W I połowie obie drużyny miały swoje szanse, ale gole nie padły.

Po przerwie bardziej aktywni byli krakowianie. W 57. minucie z rzutu wolnego piłkę dośrodkował Grzegorz Marszalik i zrobił to na tyle precyzyjnie, że ta trafiła wprost na głowę Tomasza Kołbona, który pewnym strzałem pokonał golkipera Śląska. Chwilę później Garbarnia mogła cieszyć się z drugiej bramki, lecz Radwanek w sytuacji sam na sam ze Szromnikiem uderzył zbyt lekko.

Gospodarze próbowali odrobić stratę, lecz bez efektu.

Już w środę „Brązowi” zaliczą tegoroczny debiut na własnym stadionie. W ramach 22. kolejki eWinner 2 Ligi o godzinie 13:00 podejmą KKS Kalisz.