Strona główna > Główna środek > II liga
Hutnik przegrał z Wigrami2020-11-15 22:17:00

W 13. kolejce II ligi piłkarskiej Hutnik Kraków przegrał z Wigrami Suwałki 1-2 i spadł na przedostatnie miejsce w tabeli.

Hutnik Kraków - Wigry Suwałki 1-2 (0-1)

0-1 Łukasz Bogusławski 40 (głową)

0-2 Patryk Czułowski 55 (karny)

1-2 Miłosz Drąg 90+3

Sędziował Marcin Kochanek (Opole). Żółte kartki: Hafez, Linca, Hajduk - Gierach, Piekarski. Mecz bez publiczności.

HUTNIK: Smug - Olszewski, Kędziora, Zając, Reczulski (73 Antoniak) - Ozimek (73 Hajduk), Drąg, Kieliś (73 Jodłowski), K. Świątek, Linca - Hafez (73 Sobala).

WIGRY: Zoch - Aftyka (90 Suski), Soljic, Piekarski, Dobrotka, Liszka - Gojko, Czułowski (90 Kozłowski), Bogusławski (78 Karankiewicz), Gierach (89 J. Świątek) - Sauczek (90 Gużewski).

W I połowie hutnicy grali poprawnie w defensywie i mieli dwie znakomite okazje. W 6. minucie po akcji lewą stroną Lincy i dograniu w pole karne, strzelał będący kilka metrów od bramki Ozimek, ale uderzył obok słupka. Z kolei w 34. minucie gospodarze wyprowadzili kontratak. Hafez podał do wbiegającego w pole karne Ozimka, ten naciskany przez obrońcę oddał płaski strzał, ale po interwencji bramkarza piłka ponownie minęła słupek. Goście byli konkretniejsi. W 40. minucie po wrzutce z wolnego Bogusławski głową skierował futbolówkę do bramki.

10 minut po przerwie sędzia podyktował karnego dla Wigier. Celnie uderzył Czułowski, choć Smug był bliski obrony. Hutnik do końca meczu dążył do odrobienia strat, ale niewiele wynikało z ataków. Goście bronili się skutecznie. Dopiero w doliczonym czasie Drąg kozłującym strzałem z około 25 metrów pokonał Zocha.

W Hutniku brakowało pauzującego za żółte kartki stopera Piotra Stawarczyka.