Strona główna > Główna środek > II liga
Hutnik przegrał w Siedlcach w doliczonym czasie2020-09-20 12:13:00

W 4. kolejce II ligi piłkarskiej Hutnik Kraków przegrał wyjazdowy mecz z Pogonią Siedlce 1-2. Gospodarze zdobyli zwycięskiego gola w doliczonym czasie.

Pogoń Siedlce - Hutnik Kraków 2-1 (0-0)

0-1 Abdallah Hafez 59

1-1 Maciej Górski 67

2-1 Franciszek Wróblewski 90+2

Sędziował Grzegorz Kawałko (Białystok). Żółte kartki: Górski, Baidoo - S. Olszewski, Janiczak (trener). Widzów 700.

POGOŃ: Misztal - Kozłowski I (83 Krawczyk), Pierzchała, Brodziński, B. Olszewski - Baidoo (85 Więdłocha), Margol (73 Repka), Sewerzyński, Marciniec (73 Rymek), Wróblewski - Górski (83 Walków).

HUTNIK: Smug – S. Olszewski, Stawarczyk, Zając, Antoniak (62 Tetych) - Ozimek, Kędziora, Kieliś, Świątek, Linca - Hafez (70 Sobala).

Mecz miał wyrównany przebieg. Początkowo to goście próbowali konstruować akcje atakiem pozycyjnym, zaś siedlczanie ograniczyli się do kontr. Najgroźniej pod bramką Misztala było po strzale Lincy, kiedy to piłka obiła poprzeczkę.

Po zmianie stron gra wyglądała podobnie. W 59. minucie to jednak przyjezdni znaleźli sposób na zdobycie gola. Świątek sprytnym, prostopadłym podaniem wypuścił Hafeza, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Misztalowi, trafiając w długi róg.

Pogoniści odpowiedzieli w 67. minucie. Kozłowski I dośrodkował w pole karne, a tam Górski z bliskiej odległości dopełnił formalności. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów siedlczanie przeprowadzili skuteczną kontrę. Sewerzyński dośrodkował z prawej strony w pole karne, tam piłka po zamieszaniu trafiła do Wróblewskiego, który z bliska strzelił decydującego gola.

Ten typowy mecz walki, układający się na remis, zakończył się znów nie po myśli hutników.