Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > II liga
Nowi w Garbarni: Kieliszek, Malik i Wacławek2020-09-11 19:35:00

19-letni bramkarz Bartosz Kieliszek to kolejny zawodnik, który dołączył do Garbarni Kraków. Umowa wiążąca zawodnika z „Brązowymi” będzie obowiązywać przez najbliższe dwa lata (z opcją przedłużenia o rok).


Bartosz Kieliszek do tej pory związany był z Siarką Tarnobrzeg, gdzie przechodząc przez poszczególne szczeble szkoleniowe trafił do pierwszej drużyny. W 2018 roku zadebiutował w zespole seniorów na II-ligowych boiskach, łącznie rozgrywając na tym poziomie 7 spotkań. W sezonie 19/20 zaliczył jeden mecz na boiskach III ligi przeciwko Jutrzence Giebułtów.


***


Wypożyczenie Mateusza Dudy z Wisły Kraków zostało przedłużone na kolejny sezon. 19-letni pomocnik w dalszym ciągu będzie reprezentował brązowo-białe barwy.


Mateusz Duda dołączył do drużyny „Brązowych” przed startem sezonu 2019/2020. W zakończonych rozgrywkach wystąpił w 24 meczach Garbarni.


***


W czwartkowy poranek kontrakt z Garbarnią parafował Dawid Malik, który związał się z „Brązowymi” roczną umową, z możliwością przedłużenia o kolejny rok.


20-letni pomocnik swoją przygodę z piłką rozpoczynał w Borku Kraków, następnie przeniósł się do Akademii Piłkarskiej 21, a później trafił do krakowskiej Wisły. Tam od 2017 roku występował w drużynach młodzieżowych Białej Gwiazdy, a także w IV-ligowych rezerwach. Ponadto w styczniu 2019 roku brał udział w obozie przygotowawczym pierwszej drużyny w Turcji, a w okresie przygotowawczym wystąpił w kilku sparingach pierwszej drużyny 13-krotnego mistrza Polski. 


20-latek jest środkowym pomocnikiem, który może występować na pozycji numer sześć, osiem oraz dziesięć. 


***


Bruno Wacławek to kolejny zawodnik, który zasila szeregi „Brązowych”. 18-latek przeniósł się na zasadzie rocznego transferu czasowego z Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. 


Bruno Wacławek to 18-letni pomocnik, który swoją przygodę z piłką rozpoczynał w BKS-ie Lublin. Następnie przeniósł się do Śląska Wrocław, gdzie występował w drużynie juniorów oraz rezerwach. Kolejnym przystankiem w karierze młodego zawodnika był Hetman Zamość, gdzie dość szybko wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie (wystąpił w 16 meczach). Dobre występy na boiskach III ligi zaowocowały przenosinami do Niecieczy.


garbarnia.krakow.pl

Aktualizacja 12.09.2020 15:00
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty