Strona główna > Główna środek > II liga
Trójka piłkarzy żegna się z Garbarnią2020-07-28 18:52:00

Garbarnia Kraków informuje, że wygasające z końcem sezonu kontrakty z Krzysztofem Szewczykiem, Kamilem Słomą i Kamilem Włodyką nie zostaną przedłużone.

24-letni napastnik Krzysztof Szewczyk do Garbarni trafił w czerwcu ubiegłego roku po rocznej przygodzie z Wiślanami Jaśkowice. W brązowo-białych barwach wystąpił w 34 spotkaniach, notując na swoim koncie 7 bramek. Ostatni gol „Szewy” to niezwykle ważne trafienie w meczu z Błękitnymi. Jego bramka na 3:2 ostatecznie pozwoliła Garbarni zapewnić sobie utrzymanie w II lidze.

Kamil Słoma w Garbarni występował przez ostatnie 1,5 roku. 21-latek trafił na Rydlówkę w przerwie zimowej sezonu 2018/2019, będąc wówczas zawodnikiem wypożyczonym z Pogoni Szczecin. Pomocnik wystąpił we wszystkich 13 spotkaniach rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi. Przed  minionym sezonem „Słomka” podpisał z Brązowymi nowy – roczny kontrakt. Na drugoligowych boiskach rozegrał 22 mecze, dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Kamil Włodyka do Garbarni dołączył w przerwie zimowej sezonu 2018/2019. Przed przyjazdem do Krakowa reprezentował barwy obecnego spadkowicza drugiej ligi – Gryfa Wejherowo. W Fortuna 1 lidze 25-latek rozegrał 12 spotkań. W minionym sezonie „Włodek” wystąpił w 11 meczach II ligi. Dodatkowo rozegrał pełne 90 minut w 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski przeciwko Bytovii.