Strona główna > Główna środek > II liga
Znicz pokonany, Garbarnia walczy o byt2020-07-06 00:23:00

W 30. kolejce II ligi piłkarskiej Garbarnia odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu, tym razem nad Zniczem Pruszków 1-0. Brązowi zajmują 10. miejsce, ale z zaledwie punktem przewagi nad strefą spadkową.

Garbarnia Kraków - Znicz Pruszków 1-0 (1-0)

1-0 Jakub Kowalski 21 (karny)

Sędziował Sebastian Tarnowski (Wrocław). Żółte kartki: Mruk Kuczak, Nakrosius – Nojszewski, Nowicki, Moskwik, Rybak. Widzów 200.

GARBARNIA: Kozioł – Kujawa, Masiuda, Mruk – Kowalski, Nakrosius, Kuczak, Marszalik Marszalik (86 Klimek) – Wyjadłowski (60 Szewczyk), Serafin, Radwanek (60 Feliks).

ZNICZ: Misztal – Bochenek, Rybak, Baran, Drobnak – Pyrka (49 Tarnowski), Nojszewski (70 Nowicki), Machalski, Moskwik – Faliszewski (68 Szymański), Zjawiński.

Garbarze grali dobrze od początku i w 21. minucie objęli prowadzenie. Po faulu Rybaka na Marszaliku sędzia podyktował karnego, a Kowalski pewnie go wykorzystał. 10 minut później goście mogli wyrównać. Po zderzeniu Marszalika z Bochenkiem arbiter uznał, że krakowianin popełnił wykroczenie w szesnastce. Zjawiński, na szczęście dla miejscowych, trafił z 11 m w słupek.

W ostatnim kwadransie Znicz bardzo mocno przycisnął, ale gościom nie udało się przekuć przewagi na wyrównującego gola.