Strona główna > Główna środek > II liga
Cenne trzy punkty Brązowych2020-06-28 08:42:00

W 28. kolejce II ligi piłkarskiej Garbarnia Kraków pokonała na wyjeździe Stal Stalowa Wola 2-0. To bardzo cenne zwycięstwo Brązowych nad rywalem również walczącym o utrzymanie.

Stal Stalowa Wola - Garbarnia Kraków 0-2 (0-2)

0-1 Karol Kostrubała 19

0-2 Kamil Kuczak 45

Sędziował Marcin Bielawski (Katowice). Żółte kartki: Stelmach, Śpiewak, Ciepiela  – Feliks.

STAL: Pietrzkiewicz – Jarosz, Witasik, Mroziński, Sobotka (56 Zmorzyński), Jopek, Stelmach (46 Chromiński), Waszkiewicz (56 Szifer), Płonka, Śpiewak (56 Ciepiela), Fidziukiewicz.

GARBARNIA: Kozioł – Kowalski, Masiuda, Nakrosius, Mruk, Marszalik (80 Górecki), Kostrubała, Kołbon, Kuczak, Szewczyk (90 Radwanek), Feliks (86 Wyjadłowski).

Do wyjściowej jedenastki Brązowych powrócił po przymusowej pauzie za żółte kartki Jakub Kowalski, natomiast między słupkami Doriana Frątczaka zastąpił Aleksander Kozioł, który po raz ostatni wystąpił we wrześniowej potyczce z Resovią.

W 19. minucie Garbarze zaatakowali prawą stroną boiska, piłka została wstrzelona wzdłuż pola karnego, a tam do niej dopadł Karol Kostrubała. Środkowy pomocnik bez zastanowienia uderzył na bramkę Pietrzkiewicza i dał „Brązowym” prowadzenie.

Tuż przed gwizdkiem na przerwę podopieczni trenera Łukasza Surmy wyszli z szybkim kontratakiem. Po wymianie piłki w środku pola na bramkę Stali pomknął Kamil Kuczak, który zdecydował się na finalizację tej akcji. Pomocnik przymierzył celnie zza pola karnego. Tym samym „Kuczi” z 6 trafieniami stał się najskuteczniejszym zawodnikiem Brązowych.

W II połowie drużyna ze Stalowej Woli cały czas próbowała zdobyć bramkę kontaktową. Najbliżej wyrównania gospodarze byli w 85. minucie, lecz Michał Fidziukiewicz znajdując się na piątym metrze nie trafił czysto w piłkę.