Strona główna > Główna środek > II liga
Wicelider za mocny dla Garbarzy2020-06-21 23:33:00

W 27. kolejce II ligi piłkarskiej Garbarnia przegrała 0-2 wyjazdowy mecz z wiceliderem, GKS Katowice. Cztery dni wcześniej Brązowi ulegli u siebie liderowi, Widzewowi Łódź.

GKS Katowice - Garbarnia Kraków 2-0 (0-0)

1-0 Maciej Stefanowicz 72 (karny)

2-0 Łukasz Wroński 83

Sędziował Dawid Bukowczan (Żywiec). Żółte kartki: Mruk, Włodyka, Kołbon (Garbarnia). Czerwona kartka: Łukasz Surma (trener Garbarni, po zakończeniu I połowy). Mecz bez publiczności.

GKS: Mrozek – Michalski, Janiszewski, Jędrych, Dampc – Kiebzak (88 Szwedzik), Stefanowicz, Habusta, Błąd (86 Urynowicz), Woźniak (80 Wroński) – Kurbiel (74 Rogalski).

GARBARNIA: Frątczak – Klimek (74 Wyjadłowski), Mruk (83 Feliks), Włodyka, Masiuda, Radwanek (63 Szewczyk), Kuczak, Marszalik, Kostrubała, Kołbon, Nakrosius.

Przez godzinę goście nie ustępowali katowiczanom. W drugiej połowie znacznie bliżej powodzenia była Garbarnia. W 59. minucie Marszalik dobijał piłkę wybitą przez Mrozka i szczęśliwie dla miejscowych trafił w słupek. Katowiczanie grali bardzo niedokładnie i napędzali kontry gości. Jednak w 71. minucie w polu karnym faulowany był Michalski, a jedenastkę na gola zamienił Stefanowicz. Gospodarze poszli za ciosem. W 83. minucie Wroński wykorzystał dobre długie podanie Mrozka, a przy tym błąd ustawienia obrony krakowian i podwyższył wynik.