Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > II liga
Ciąg dalszy wzmocnień Garbarni2019-07-03 21:33:00

Podpisy pod umowami złożyło trzech nowych zawodników, którzy w nadchodzącym sezonie będą reprezentować barwy Garbarni Kraków. Rocznymi kontraktami z „Młodymi Lwami” związali się: Dorian Frątczak, Krystian Kujawa i Tomasz Kołbon.


Dorian Frątczak to 22-letni bramkarz, który może poszczycić się znakomitymi warunkami fizycznymi, bowiem ma 195 cm. Golkiper urodzony w Krakowie grę w piłkę zaczynał w Hutniku Kraków, skąd w sezonie 2016/2017 przeniósł się do Stali Stalowa Wola. Jego ostatni sezon to także występy w III-ligowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, gdzie spędził pół roku.


Defensywę „Brązowych” wzmacnia Krystian Kujawa, dla którego jest to powrót na Rydlówkę. 23-letni defensor występował bowiem w krakowskim klubie w sezonie 2016/2017. Wówczas zaliczył 9 spotkań, a w ostatnim z nich przeciwko tarnowskiej Unii wpisał się na listę strzelców. Później przyszedł czas na występy w Podbeskidziu Bielsko-Biała, a w ostatnim czasie obrońca przywdziewał koszulkę ROW-u Rybnik.


Trzecim zawodnikiem, który dołącza do drużyny prowadzonej przez trenera Łukasza Surmę jest Tomasz Kołbon. 25-letni pomocnik w przeszłości związany był z między innymi z Sandecją Nowy Sącz, a ostatni okres spędził w IV-ligowej Watrze Białka Tatrzańska, gdzie był jednym z kluczowym zawodników.


***


Swoje umowy z Garbarnią Kraków przedłużyło trzech pomocników. Rocznymi kontraktami z „Brązowymi” związali się Karol Kostrubała, Marek Masiuda i Kamil Włodyka. 


Najdłuższym stażem przy ul. Rydlówka może poszczycić się Karol Kostrubała, który w Garbarni jest od 2013 roku. W ubiegłym sezonie na boiskach I ligi rozegrał 21 spotkań, nieraz pełniąc funkcję kapitana zespołu.


Marek Masiuda również posiada bogaty staż w drużynie „Brązowych”. Do Garbarni trafił w 2014 roku i dotychczas wystąpił w 110 spotkaniach. W zakończonych rozgrywkach Fortuna 1 Ligi wystąpił w 24 meczach, zdobywając jedną bramkę, w wyjazdowej rywalizacji z GKS-em Jastrzębie.


Kamil Włodyka dołączył do „Garbarzy” w przerwie zimowej ubiegłego sezonu. 24-latek rozegrał 12 spotkań, z czego 10 z nich w pełnym wymiarze czasowym.


garbarnia.krakow.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty