Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > II liga
Szewczyk, Kuczak, Marszalik i Surmiak w Garbarni2019-06-29 14:17:00

II-ligowa Garbarnia Kraków wzmacnia się. Nowymi piłkarzami Brązowych zostali Krzysztof Szewczyk, Kamil Kuczak, Grzegorz Marszalik i Rafał Surmiak.


Drugim letnim wzmocnieniem Garbarni jest Krzysztof Szewczyk, który w piątkowe popołudnie podpisał kontrakt z „Brązowymi”. Umowa obowiązywać będzie do końca czerwca 2020 roku.


Nowy nabytek Garbarni grę w piłkę rozpoczynał w Orle Cikowice. Kolejnym jego klubem był Krakus Nowa Huta, natomiast później przeniósł się do Cracovii, gdzie spędził najdłuższy okres, między innymi debiutując w Ekstraklasie i zaliczając w barwach pierwszej drużyny „Pasów” 6 spotkań. 23-letni pomocnik ma na swoim koncie także występy na I-ligowych boiskach, w barwach Stomilu Olsztyn i Puszczy Niepołomice. Na zapleczu Ekstraklasy rozegrał 38 meczów zdobywając 4 bramki. Przez ostatni rok związany był z Wiślanami Jaśkowice, dla których w 32 spotkaniach 14 razy wpisał się na listę strzelców.


***


Kolejnym nowym zawodnikiem „Brązowych” został 23-letni pomocnik Kamil Kuczak, który parafował kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2020 roku.


23-latek swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Krakowie, bowiem jest wychowankiem Clepardii. Później na ponad 7 lat związał się z Wisłą Kraków, gdzie głównie występował w drużynach juniorskich, a także rezerwach. Pomocnik może poszczycić się mistrzostwem Centralnej Ligi Juniorów. W pierwszej drużynie Białej Gwiazdy wystąpił w 4 oficjalnych meczach. Po rozstaniu z krakowską Wisłą reprezentował barwy MKS-u Kluczbork i Pelikana Łowicz, a w sezonie 2018/2019 występował w Sole Oświęcim, dla której w 21 meczach zdobył 2 bramki.


***


23-letni pomocnik Grzegorz Marszalik jest czwartym letnim nabytkiem Garbarni Kraków. Z „Brązowymi” związał się rocznym kontraktem.


Grzegorz Marszalik urodził się w Krakowie i swoją przygodę z piłką rozpoczynał w młodzieżowych drużynach Tramwaju Kraków, skąd później trafił do krakowskiej Wisły. W zespole z ul. Reymonta spędził najdłuższy okres swojej kariery, zdobywając w 2014 roku mistrzostwo Polski Centralnej Ligi Juniorów. 23-latek ma za sobą także występy w rezerwach Białej Gwiazdy, natomiast w pierwszej drużynie Wisły Kraków rozegrał 5 spotkań. Następnie przeniósł się do Rozwoju Katowice, a rok później do Bocheńskiego Klubu Sportowego. Ostatni sezon spędził w Hutniku Kraków, dla którego rozegrał 30 meczów zdobywając w nich 4 bramki.


***


Piątym zawodnikiem, który dołączył do drużyny „Brązowych” jest  23–letni pomocnik Rafał Surmiak, który związał się z Garbarnią rocznym kontraktem.


Pomocnik urodził się w Rzeszowie i w młodym wieku dołączył do miejscowej Resovii, z której przeniósł się do  Stali Rzeszów. W kolejnych sezonach związany był ze Stalą Mielec, a także z włoskimi drużynami Potenza FC i ASD Pro San Bonifacio. Po półtorarocznym pobycie na Półwyspie Apenińskim zdecydował się na powrót do kraju i występy w JKS-ie Jarosław, gdzie spędził trzy sezony. W zakończonych rozgrywkach reprezentował barwy Sokoła Sieniawa, dla którego wystąpił w 32 meczach, trafiając do bramki przeciwnika jeden raz.


garbarnia.krakow.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty