Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > II liga
Raków w Bełchatowie, Garbarnia przy Rydlówce2019-06-15 19:31:00

Komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN

14 czerwca 2019 roku, na posiedzeniu plenarnym Komisja ds. Licencji Klubowych rozpatrzyła wnioski klubów awansujących do rozgrywek I i II ligi, a także wnioski klubów Raków Częstochowa oraz Garbarnia Kraków o zmianę miejsca rozgrywania zawodów w charakterze gospodarza. Ponadto Komisja skorzystała z przysługujących jej uprawnień i rozpoznała odwołania klubów Widzew Łódź oraz Elana Toruń od własnych decyzji. Komisja zakończyła również wydaniem decyzji, wszczęte wobec klubu futsalowego Red Devils Chojnice postępowanie wyjaśniające.


Komisja ds. Licencji Klubowych postanowiła przyznać poniżej wymienionym klubom licencje na rozgrywki I lub II ligi w sezonie 2019/2020:

Olimpia Grudziądz – z nadzorem finansowym

GKS Bełchatów – z nadzorem finansowym i z zakresu personelu i administracji.

Radomiak Radom – z nadzorem infrastrukturalnym, sportowym i finansowym.

Górnik Polkowice – z nadzorem infrastrukturalnym i sportowym.

Lech II Poznań – z nadzorem infrastrukturalnym. Druga drużyna Lecha Poznań będzie rozgrywać swoje mecze w roli gospodarza na stadionie we Wronkach.

Stal Rzeszów – z nadzorem infrastrukturalnym i sportowym.


Ponadto Komisja:

1. Wyraziła zgodę na rozgrywanie meczów w roli gospodarza przez klub Raków Częstochowa na stadionie w Bełchatowie przy ul. Sportowej 3.

2. Wyraziła zgodę na rozgrywanie meczów w roli gospodarza przez klub Garbarnia Kraków na stadionie w Krakowie przy ul. Rydlówka 23.

3. Uwzględniła odwołanie klubu Widzew Łódź i zdjęła nałożony na Klub nadzór finansowy i zmniejszyła sankcję finansową z 10.000 zł do 5.000 zł.

4. Uwzględniła odwołanie klubu Elana Toruń i uchyliła nałożoną sankcję finansową w wysokości 1.000 zł za naruszenie kryterium P.07 Podręcznika Licencyjnego.

5. Nałożyła na Futsalowy Klub Red Devils Chojnice karę finansową w wysokości 3.000 zł za niespełnienie wymogu określonego w § 5 pkt 3 Uchwały nr IV/75 Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.


Od powyższych decyzji przysługuje klubom odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN. Komisja informuje, że decyzje dotyczące klubów III ligi grupy I w przedmiocie uzyskania licencji na rozgrywki II ligi w sezonie 2019/2020 będą rozpatrzone na kolejnym posiedzeniu, które planowane jest na 25 czerwca br.


pzpn.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty