Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > II liga
Zmiana w Widzewie: Paszulewicz za Mroczkowskiego2019-04-08 22:02:00

Zarząd Widzew Łódź SA za porozumieniem stron rozwiązał w niedzielę kontrakt z trenerem Radosławem Mroczkowskim.


W związku z brakiem wyników (11 punktów w ostatnich 11 meczach) Widzew rozstał się z trenerem. Radosław Mroczkowski szkoleniowcem łódzkiej drużyny został 12 czerwca 2018 roku przed ostatnią kolejką poprzedniego sezonu. Po wygranej w Ostródzie z Sokołem Widzew awansował do II ligi.


W bieżących rozgrywkach drużyna w 26. kolejkach zdobyła 47 punktów. Po 15 kolejkach była liderem z 11 punktami przewagi nad czwartym miejscem (trzy drużyny awansują). Od tej pory wygrała tylko raz, a pięć ostatnich spotkań zremisowała. Spadła na trzecie miejsce, a przewaga nad czwartym zespołem zmalała do dwóch punktów.


Zarząd Widzewa uznał, że dalsza praca trenera Mroczkowskiego z drużyną nie gwarantuje zrealizowania celu, czyli awansu do I ligi. Pracę z drużyną zakończył także Tomasz Świderski, asystent trenera.


***


42-letni Jacek Paszulewicz w poniedziałek został trenerem Widzewa. Kontrakt podpisał do 30 czerwca 2021 roku.


Jacek Paszulewicz jako piłkarz jest wychowankiem Polonii Gdańsk. W ekstraklasie grał w Polonii Warszawa, Śląsku Wrocław, Wiśle Kraków, ŁKS-ie, Górniku Zabrze i Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Rundę wiosenną sezonu 2001/2002 spędził w Widzewie, w którym rozegrał 12 spotkań (2 bramki). Z Wisłą zdobył dwa tytuły mistrza Polski i Puchar Polski. Także z Polonią świętował tytuł. W sumie w ekstraklasie rozegrał 107 meczów i zdobył 11 goli. Ma za sobą także epizod w drugiej lidze chińskiej w Chengdu Wuniu.


Karierę szkoleniową rozpoczął jako asystent trenera w Młodej Ekstraklasie w Lechii Gdańsk. Był też drugim trenerem we Flocie Świnoujście i Olimpii Grudziądz. W tym ostatnim klubie rozpoczął też pierwszą samodzielną pracę z zespołem. W ubiegłym roku przez 9 miesięcy prowadził GKS Katowice.


Asystentami Paszulewicza będą Jakub Grzeszczakowski i Michał Chmielewski, a trenerem bramkarzy pozostanie Zbigniew Małkowski.


widzew.com
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty