Strona główna > Główna środek > II liga
II liga (29): Garbarnia pokonała lidera2018-05-06 01:09:00

W 29. kolejce II ligi piłkarskiej Garbarnia wygrała, po znakomitej grze, z liderem, GKS 1962 Jastrzębie 3-1. Brązowi zwyciężyli także jesienią na wyjeździe, 2-1.

GARBARNIA Kraków - GKS 1962 Jastrzębie 3-1 (1-0)

1-0 Krzysztof Kalemba 45+1 (głową)

1-1 Damian Tront 47

2-1 Tomasz Ogar 59

3-1 Szymon Kiebzak 90+3 (karny)

Sędziował Albert Różycki (Łódź). Żółte kartki: Masiuda, Pietras, Cabaj, Kiebzak - Gancarczyk, Szymura, Semeniuk (2), Kawula. Czerwona kartka: Semeniuk (90+1, druga żółta).

GARBARNIA: Kozioł - Furtak, Wrześniewski, Kalemba (69 Garzeł), Pietras - Wójcik, Wojcieszyński, Masiuda, Krykun - Kiebzak, Ogar.

GKS JASTRZĘBIE: Drazik - Pacholski, Jadach, Szczepan, Kulawiak (83 Szczęch), Szymura, Ruda (63 Salmikivi), Tront, Semeniuk, Gancarczyk (62 Weis), Mazurkiewicz (85 Kawula).

Gospodarze objęli prowadzenie w doliczonym czasie I połowy. Z kornera dośrodkował Wojcieszyński, a pod poprzeczkę trafił głową Kalemba. Zaraz po przerwie Kalemba popełnił błąd i Tront wyrównał płaskim strzałem z 10 m. Niebawem Brązowi znów prowadzili. Akcję Wójcika prawym skrzydłem sfinalizował Ogar. Później goście mieli parę okazji, ale nie zdołali wyrównać. W doliczonym czasie z karnego, podyktowanego za faul na Wójciku, wynik ustalił Kiebzak.

garbarnia.krakow.pl, ST

29. kolejka II ligi piłkarskiej:

4 maja: ROW - Kluczbork 1-1.

5 maja: Garbarnia - Jastrzębie 3-1, Gwardia - Bełchatów 1-3, Legionovia - Gryf 1-2, Rozwój - Błękitni 1-0, Siarka - Stal 2-2, Radomiak - Znicz 2-1, Wisła - ŁKS 0-0, Warta - Olimpia 1-0.