Strona główna > Główna środek > II liga
II liga (20): Wygrana Brązowych w Tarnobrzegu2018-04-04 23:54:00

W zaległym meczu 20. kolejki II ligi piłkarskiej Garbarnia pokonała na wyjeździe Siarkę Tarnobrzeg 1-0. Jesienią w Krakowie Brązowi też wygrali, 3-1.

SIARKA Tarnobrzeg - GARBARNIA Kraków 0-1 (0-0)

0-1 Patryk Serafin 65

Sędziował Rafał Rokosz (Katowice). Żółte kartki: Cupriak, Kubowicz (2), Płatek, Witkowski, Witasik – Wójcik, Garzeł, Siedlarz, Furtak, Wojcieszyński. Czerwona kartka: Kubowicz (82, druga żółta).

SIARKA: Krupa - Grzesik, Kubowicz, Witasik, Witkowski, Dawidowicz (70 Galara) - Głaz (55 Janeczko), Radulj, Płatek, Cupriak (55 Broź) - Ropski (76 Mróz).

GARBARNIA: Cabaj - Furtak, Garzeł, Kalemba, Pietras - Wójcik, Masiuda, Wojcieszyński, Serafin (90 Krykun), Kiebzak (73 Gawle) - Siedlarz (63 Ogar).

Mimo że goście byli zespołem groźnym i mieli swoje dwie niezłe okazje strzeleckie, to pierwsza połowa zdecydowanie należała do zespołu z Tarnobrzega. Garbarnia nie straciła gola głównie dzięki fantastycznym interwencjom Marcina Cabaja, który najbardziej zaimponował broniąc strzał głową Krzysztofa Ropskiego.

Po przerwie Siarka zagrała zdecydowanie słabiej, a goście wykorzystali jedyną szansę bramkową jaką wypracowali po  przerwie. Po błędzie tarnobrzeskiej defensywy nieźle broniącego Krystiana Krupę pokonał Patryk Serafin. Siarka nie była w stanie odpowiedzieć nawet jedną dobrą akcją. W końcówce miejscowi piłkarze mieli utrudnione zadanie, bowiem za dwie żółte kartki boisko opuścić musiał Dawid Kubowicz.

garbarnia.krakow.pl, siarka-tarnobrzeg.pl

20. kolejka II ligi (4 kwietnia):

GKS Bełchatów - Stal Stalowa Wola 0-0, Błękitni Stargard - GKS 1962 Jastrzębie 1-0, Gryf Wejherowo - Znicz Pruszków 4-3, MKS Kluczbork - ŁKS Łódź 0-2, ROW 1964 Rybnik - Warta Poznań 1-0, Legionovia - Wisła Puławy 1-1, Rozwój Katowice - Radomiak 1-0, Siarka - Garbarnia 0-1.

24 marca: Gwardia Koszalin - Olimpia Elbląg 1-5.

1. GKS 1962 Jastrzębie      23  52  40-13

2. ŁKS Łódź                         22  42  23-12

3. Radomiak Radom           23  40  35-25

4. Warta Poznań                 22  39  27-14

5. Olimpia Elbląg                 21  38  35-23

6. Siarka Tarnobrzeg           21  35  33-28

7. GKS Bełchatów               22  30  32-29