Strona główna > Główna środek > II liga
II liga (12): Garbarnia zwycięska w Jastrzębiu2017-10-07 20:08:00

W 12. kolejce II ligi piłkarskiej Garbarnia Kraków wygrała wyjazdowy mecz z GKS 1962 Jastrzębie 2-1. Dla gospodarzy, zajmujących trzecie miejsce w tabeli, była to pierwsza porażka u siebie w tym sezonie.

GKS 1962 Jastrzębie - Garbarnia Kraków 1-2 (1-1)

0-1 Karol Kostrubała 2 (głową)

1-1 Daniel Szczepan 19 (głową)

1-2 Dariusz Łukasik 53 (głową)

Sędziował Marcin Kochanek (Opole). Żółte kartki: Szczepan, Caniboł, Kulawiak, Szymura - Pietras, Serafin, Kozioł. Widzów 1450.

GKS: Drazik - Mazurkiewicz, Pacholski, Szymura, Kulawiak, Semeniuk (79 Dzida), Ruda (59 Caniboł), Tront, Farid Ali (74 Szczęch), Jadach, Szczepan (70 Adamek).

GARBARNIA: Kozioł - Mistrzyk, Garzeł, Kalemba (46 Łukasik), Nieśmiałowski - Kitliński (69 Krykun), Pietras, Kostrubała, Serafin, Kiebzak (80 Wójcik) - Siedlarz (46 Ciesielski).

Już w 2. minucie Karol Kostrubała precyzyjnym uderzeniem głową wyprowadził Garbarnię na prowadzenie. Kilkadziesiąt sekund później do remisu mógł doprowadzić Oskar Mazurkiewicz, lecz jego strzał świetnie obronił Aleksander Kozioł. Gospodarze nie podłamali się po stracie bramki i konstruowali niezłe akcje, co dało efekt w 19. minucie. Po świetnej kontrze Farid zacentrował w punkt do Daniela Szczepana, który pewnym strzałem głową doprowadził do remisu.

Goście również grali nieźle w tej części gry i w 32. minucie było bardzo groźnie po strzale z dystansu Serafina,  który z najwyższym trudem Grzegorz Drazik sparował na rzut rożny. W 38. minucie miejscowi wyszli z akcją trzech na jednego, ale Marcin Ruda zagrał zbyt mocno do Szczepana i Kozioł zdołał ubiec napastnika.

Po rozpoczęciu drugiej połowy to gospodarze jako pierwsi stworzyli zagrożenie. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Farid Ali, piłkę strącił Kamil Jadach, ale ta trafiła w boczną siatkę. Goście odpowiedzieli po kilkudziesięciu sekundach najlepiej jak mogli i po centrze z rzutu wolnego Dariusz Łukasik z metra głową wpakował piłkę do bramki.

Po zdobytej bramce krakowianie zaczęli mądrze się bronić, oddając rywalom inicjatywę. Zagrożenie bramki Kozioła gospodarze stwarzali głównie po uderzeniach z dystansu, jednak wynik pozostawał cały czas bez zmian. W ostatnich minutach jastrzębianie zagrali nawet na czterech napastników, ale to nie był ich najlepszy dzień. Ostatecznie Garbarnia wywozi z Jastrzębia-Zdroju trzy punkty, a gospodarze notują pierwszą porażkę w tym sezonie na własnym terenie.

gksjastrzebie.com, st

Czołówka tabeli: 1. Warta Poznań i Radomiak po 25 pkt, 3. GKS 1962 Jastrzębie 22, 4. ŁKS Łódź 21, 5. Garbarnia Kraków i Siarka Tarnobrzeg po 20, 7. Olimpia Elbląg 18...

Aktualizacja 21:50