Strona główna > Główna środek > II liga
II liga (7): Trzy gole i trzy punkty Garbarzy (FOTO)2017-09-03 01:08:00

W spotkaniu 7. kolejki II ligi piłkarskiej zmierzyli się beniaminkowie. Garbarnia Kraków pokonała outsidera, Gwardię Koszalin 3-1.

Garbarnia Kraków - Gwardia Koszalin 3-1 (3-1)

0-1 Wojciech Zyska 13 (karny)

1-1 Serhij Krykun 18

2-1 Tomasz Ogar 37

3-1 Tomasz Ogar 40

Sędziował Albert Różycki (Łódź). Żółte kartki: Nieśmiałowski, Serafin - Mikołajczak, Maciąg (2), Januszkiewicz. Czerwona kartka: Maciąg (89, druga żółta).

GARBARNIA: Cabaj - Mistrzyk, Garzeł, Kalemba, Nieśmiałowski - Krykun (89 Górecki), Wojcieszyński (85 Kostrubała), Pietras, Serafin, Wójcik (66 Kiebzak) - Ogar (55 Kitliński).

GWARDIA: Hartleb - Majtyka (46 Januszkiewicz), Wojciechowski, Baranowski, Maciąg - Mikołajczak, Ginter (46 Sopel), Shimmura (61 Łysiak), Zyska, Kwiatkowski (62 Gregorek) - Szubert.

Pierwsza część meczu obfitowała w strzeleckie sytuacje. W 8. minucie groźnie strzelał Serhij Krykun, a w odpowiedzi dogodnej okazji nie zdołał wykorzystać Radosław Mikołajczak. W 13. minucie Gwardia objęła prowadzenie. Rzut karny na gola zamienił Wojciech Zyska.

Pięć minut później gospodarze doprowadzili do remisu. Uderzeniem głową na listę strzelców wpisał się Serhij Krykun. Ten sam zawodnik po chwili ponownie mógł cieszyć się z trafienia, lecz znakomitą interwencją popisał się Adrian Hartleb. Po drugiej stronie boiska swoich szans szukali Michał Szubert i Radosław Mikołajczak.

Końcówka tej odsłony należała do miejscowych. Między 37. a 41. minutą dwukrotnie do siatki trafił Tomasz Ogar i Garbarnia zeszła na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie goście dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu, jednak przez dłuższy czas najgroźniejszą okazję w tej części za sprawą Krykuna stworzyli sobie gospodarze. W końcówce bramce Marcina Cabaja poważnie zagrozili Paweł Łysiak i Radosław Mikołajczak, lecz doświadczony golkiper w obu sytuacjach popisał się udanymi interwencjami.

Goście kończyli spotkanie w osłabieniu. W końcówce drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Bartosz Maciąg.

Kolejność w tabeli: 1. Radomiak 19 pkt, 2. Warta Poznań 18, 3. GKS 1962 Jastrzębie 17, 4. ŁKS Łódź 13, 5. GKS Bełchatów 12, 6. Garbarnia i Błękitni Stargard po 10, 8. Wisła Puławy i Olimpia Elbląg po 8, 10. Znicz Pruszków, ROW 1964 Rybnik i Siarka Tarnobrzeg po 7, 13. Legionovia, Gryf Wejherowo, Stal Stalowa Wola i MKS Kluczbork po 6, 17. Rozwój Katowice 5, 18. Gwardia Koszalin 3.