Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > II liga
Puszcza i Garbarnia z licencją2017-06-20 20:38:00

Komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN z dnia 20 czerwca 2017 roku

Komisja w dniu dzisiejszym rozpatrzyła wnioski Klubów awansujących z II ligi do I ligi oraz Klubów III ligi do II ligi. Jednocześnie Komisja rozpatrzyła wniosek Klubu Górnik Łęczna na rozgrywki I ligi w sezonie 2017/2018. Po przeanalizowaniu dokumentacji Komisja postanowiła:


I. Przyznać licencję na rozgrywki II ligi w sezonie 2017/2018 bez sankcji i nadzorów następującym Klubom:

ŁKS Łódź,

Lech II Poznań – licencja na stadion we Wronkach,

Garbarnia Kraków – licencja na stadion miejski w Niepołomicach.


II. Przyznać licencję na rozgrywki II ligi w sezonie 2017/2018 Klubowi GKS 1962 Jastrzębie SA z nadzorem finansowym i sankcją regulaminową w postaci kary pieniężnej w wysokości 2000 zł w związku z naruszeniem kryterium F.01.


III. Nie przyznać licencji na rozgrywki II ligi w sezonie 2017/2018 następującym Klubom:

Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – ze względu na nieprzedstawienie większości dokumentów wymaganych przez Podręcznik Licencyjny oraz niewskazanie stadionu spełniającego wymogi licencyjne dla Klubów II ligi.

Gwardia Koszalin – ze względu na liczne naruszenia kryteriów licencyjnych oraz niewskazanie stadionu spełniającego wymogi licencyjne dla Klubów II ligi.


IV. Przyznać licencję na rozgrywki I ligi w sezonie 2017/2018 z nadzorem infrastrukturalnym następującym Klubom:

Raków Częstochowa,

Odra Opole,

Radomiak Radom.


V. Przyznać Licencję na rozgrywki I ligi w sezonie 2017/2018 Klubowi Puszcza Niepołomice z nadzorem infrastrukturalnym oraz z nadzorem z zakresu Personelu i Administracji.


VI. Przyznać licencję na rozgrywki I ligi w sezonie 2017/2018 Klubowi Górnik Łęczna z nadzorem infrastrukturalnym oraz finansowym, a także nałożyła na Klub ograniczenie wysokości wynagrodzeń.


Nadzory infrastrukturalne zostały nałożone na kluby awansujące do I ligi w związku z koniecznością realizacji zaleceń modernizacyjnych wynikających z raportów z wizytacji obiektów oraz w celu zamontowania oświetlenia zgodnego z kryterium I.10 Podręcznika Licencyjnego, do rozpoczęcia rundy wiosennej sezonu 2017/2018.


Komisja rozpatrywała tylko wnioski Klubów III-ligowych, które uzyskały awans sportowy do rozgrywek II ligi. W sytuacji gdy Klub, który awansował do II ligi ale nie otrzymał licencji na rozgrywki, weryfikowany był wniosek kolejnego Klubu z najwyższym miejscem w tabeli danej grupy.


Od powyższej decyzji klubowi przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN wnoszone za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni.


pzpn.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty