Strona główna > Główna środek > II liga
II liga (30): Puszcza coraz bliżej awansu2017-05-13 20:29:00

W 30. kolejce II ligi piłkarskiej Puszcza wygrała wyjazdowy mecz z Olimpią Elbląg 3-1 i umocniła się na 3. miejscu w tabeli, premiowanym awansem.

Olimpia Elbląg – Puszcza Niepołomice 1-3 (0-2)

0-1 Michał Czarny 39

0-2 Filip Wójcik 42

0-3 Michał Czarny 50

1-3 Łukasz Pietroń 67 (karny)

Sędziował Sylwester Rasmus (Toruń).

OLIMPIA: Daniel – Pietroń, Kubowicz, Wenger, Bukacki – Bojas, Sokołowski (90 Burkhardt), Danowski, Stępień (77 Kołosow), Szuprytowski (77 Lisiecki) – Piceluk.

PUSZCZA: Staniszewski – Furtak, Czarny, Stawarczyk, Bartków – Wójcik (76 Zawadzki), Uwakwe, Kotwica, Żurek (68 Łączek), Domański (79 Radziemski) – Orłowski (86 Gajewski).

Pierwsza odsłona meczu wybitnie pokazała, że można tworząc dwie okazje bramkowe wyjść na podwójne prowadzenie. Przed przerwą przeważali gospodarze, a dwie groźne okazje Żubrów zakończyły się sukcesem. Najpierw po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę do bramki Olimpii skierował Michał Czarny, który pozostał w polu karnym rywala po stałym fragmencie gry, a kilka minut później na raty Daniela pokonał Filip Wójcik.

Dwa straconego gole podziałały demotywująco na piłkarzy Olimpii, którzy po zmianie stron mieli problem z powrotem do gry. Niemoc rywala bezlitośnie wykorzystali piłkarze Puszczy. Znów najwyżej w polu karnym rywala wyskoczył Czarny i trzecią bramką praktycznie przypieczętował zwycięstwo.

Rywale odpowiedzieli jeszcze bramką Pietronia z rzutu karnego, ale to było za mało na znakomicie grającą drużynę z Niepołomic.

Kolejny mecz w walce o awans do I ligi Żubry zagrają już w środę. Przeciwnikiem piłkarzy prowadzonych przez trenera Tomasza Tułacza będzie Warta Poznań. Zwycięstwo, przy jednoczesnej porażce Radomiaka z Bełchatowem, da awans! Spotkanie z Wartą w najbliższą środę o 17:00!

Inne wyniki drużyn z czołówki:

Odra Opole - Błękitni Stargard 3-2, Raków Częstochowa - Kotwica Kołobrzeg 0-0, Warta Poznań - Radomiak 1-1, GKS Bełchatów - Siarka 3-0.

Czołówka tabeli: 1. Odra Opole 65 pkt (zapewniony awans), 2. Raków Częstochowa 62, 3. Puszcza 57, 4. Radomiak 51, 5. Siarka Tarnobrzeg 44, 6. Olimpia Elbląg 43.