Strona główna > Główna środek > II liga
II liga (10): Puszcza zdobyła Bytom2016-09-25 07:55:00

W 10. kolejce II ligi piłkarskiej Puszcza wygrała w Bytomiu z Polonią 2-1. Niepołomiczanie, z dorobkiem 15 punktów, zajmują 5. miejsce w tabeli. Prowadzi Raków Częstochowa (24) przed Odrą Opole (22) oraz Błękitnymi Stargard i Radomiakiem (po 16).

Polonia Bytom – Puszcza Niepołomice 1-2 (0-0)

1-0 Arkadiusz Kowalczyk 46

1-1 Longinus Uwakwe 76

1-2 Dominik Radziemski 90

Sędziował Paweł Kantor (Dębica).

POLONIA: Perdijić - Jurek, Słodowy, Janosik, Setlak, Mróz, Żmuda, Musiolik (46 Kuzdra), Lachowski, Ceglarz (61 Januszkiewicz), Kowalczyk (76 Tomaszewski).

PUSZCZA: Sobieszczyk - Furtak (68 Radziemski), Stawarczyk, Czarny (72 Barbus), Mikołajczyk – Kuliga, Kotwica, Lepiarz (56 Uwakwe), Domański, Żurek (62 Orłowski) – Gajewski.

Puszcza była lepszym zespołem, ale to gospodarze objęli zaraz po przerwie prowadzenie. Zabawę Sobieszczyka w polu karnym wykorzystał Kowalczyk.

Efekt dały zmiany dkonane przez trenera Tułacza. W 76. minucie Radziemski trafił w poprzeczkę, a chwilę później Uwakwe do pustej bramki. Goście atakowali do końca i w ostatniej minucie zdobyli zwycięskiego gola. Barbus wrzucił piłkę z prawej strony, a Radziemski uderzył wewnętrzną częścią prawej stropy. Futbolówkmaodbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki.