Strona główna > Główna środek > II liga
Puszcza przegrała z Ruchem2016-01-17 23:44:00

Piłkarze II-ligowej Puszczy Niepołomice rozegrali pierwszy mecz kontrolny w trakcie przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2015/2016. Podopieczni trenera Tomasza Tułacza zmierzyli się w Rybniku z zajmującym piąte miejsce w tabeli ekstraklasy zespołem Ruchu Chorzów, przegrywając 1-2.

Zawodnicy Puszczy z impetem i animuszem natarli w pierwszych minutach na wyżej notowanego rywala. Strzegący bramki Ruchu Kamil Lech miał kilka okazji do zaprezentowania swoich możliwości. W końcu jednak skapitulował, a piłkę do siatki po świetnej akcji skierował testowany przez II-ligowców zawodnik.

Chorzowianie szybko otrząsnęli się po stracie gola i 5 minut później Kamil Mazek doprowadził do wyrównania. Do koca pierwszej połowy lekką przewagę miał przedstawiciel ekstraklasy.

W drugiej połowie obaj trenerzy dokonali sporej liczby zmian i gra się wyrównała. W 72 minucie Michał Efir znalazł sposób na pokonanie Andrzeja Sobieszczyka.

Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice  2-1 (1-1)