Strona główna > Główna środek > II liga
II liga (3): Remisy Puszczy i Okocimskiego2015-08-15 20:47:00

W 3. kolejce II ligi piłkarskiej Puszcza Niepołomice zremisowała z dotychczasowym liderem Wisłą Puławy 1-1, a Okocimski Brzesko uratował w ostatniej minucie remis w Wejherowie z Gryfem.

Po sobotnich meczach Okocimski jest trzeci w tabeli (5 pkt), a Puszcza 17. (1 pkt).

Puszcza Niepołomice – Wisła Puławy 1-1 (1-0)

1-0 Mateusz Broź 17

1-1 Jarosław Niezgoda 50

Sędziował Rafał Rkosz (Katowice). Żółte kartki: Lepiarz, Stepankov - Sedlewski, Maksymiuk, Lytvynyuk, Słotwiński, Głaz, Olszak.

PUSZCZA: Staniszewski – Wieczorek, Czarny, Lepiarz, Mikołajczyk – Maluga (83 Furtak), Kotwica, Gawęcki, Broź (65 Lampart) – Gębalski (63 Stepankov).

WISŁA: Penkovets - Lisiecki, Pielach, Gusocenko, Lytvynyuk, Głaz, Maksymiuk (60 Olszak), Szczotka (81 Wiejak), Sedlewski (46 Turzyniecki), Nowak (46 Słotwiński), Niezgoda.

Mecz był debiutem trenerskim trenera Tomasz Tułacza w Puszczy. Lepiej rozpoczęła drużyna gospodarzy. Efekt w postaci bramki przyszedł w 17. minucie. Mateusz Broź bardzo dobrze przyjął piłkę i strzałem w "długi" róg nie dał szans bramkarzowi gości. W pierwszej połowie dość przypadkowo na listę strzelców mógł wpisać się Dominik Maluga. Futbolówka po jego centrostrzale odbiła się od poprzeczki.

Na początku drugiej połowy Maluga mógł strzelić bramkę na 2-0. Niestety, z kilku metrów uderzył nad poprzeczką.

Zamiast 2-0 było 1-1, gdy Jarosław Niezgoda wyskoczył najwyżej w polu karnym. Niezgoda mógł wyprowadzić Wisłę na prowadzenie, ale po jego soczystym uderzeniu zza pola karnego piłka trafiła w poprzeczkę.

Szalę zwycięstwa na korzyść Puszczy mógł przechylić w końcówce Dawid Sojda. Świetnie uderzył z pierwszej piłki, ale Nazar Penkovets nie dał się zaskoczyć.

Gryf Wejherowo – Can-Pack Okocimski KS Brzesko 1-1 (0-0)

1-0 Grzegorz Gicewicz 70

1-1 Jurij Hłuszko 90

Sędziował Kamil Waskowski (Poznań). Żółte kartki: Czoska – Kasprzyk, Wawryka.

GRYF: Ferra – Kowalski, Kostuch, Skwiercz, Dampc (60 Sosnowski) – Wicon, Kołc, Osłowski, Kuzimski (68 Wicki), Klimczak – Czoska (60 Gicewicz).

OKOCIMSKI: Kozioł – Wawryka, Jacek, Garzeł, Kasprzyk – Krówczyński (60 Kurzywilk), Kasiński (80 Ślęczka), Dziadzio (72 Białkowski), Wojcieszyński, Pyciak – Hłuszko.