Udany start Limanovii2014-08-03 22:25:00

Udanie rozgrywki zainaugurowała Limanovia, która gra w II lidze piłkarskiej dzięki połączeniu się z Kolejarzem Stróże.

Limanovia-Szubryt Limanowa - Stal Stalowa Wola 2-0 (1-0)

1-0 Marcin Chmiest 45+1

2-0 Mateusz Niechciał 83

Sędziował Sylwester Rasmus (Toruń). Żółte kartki: Wilk, Pietras, Kulewicz, Chmiest, Zawadzki - Mikołajczak (2), Bartkiewicz, Czarny. Czerwona kartka: Mikołajczak (80, dwie żółte). Widzów 600.

LIMANOVIA: Sotnicki - Niechciał, Kulewicz, Mysiak, Gryźlak, Serafin (60 Waksmundzki), Wilk (87 Majcher), Pietras, Skiba (60 Zawadzki), Piwowarczyk, Chmiest (84 Czajka).

STAL: Wietecha - Czarny, Pigan (46 Tur), Kantor, Michałek, Bartkiewicz, Kałat (46 Mikołajczak), Argasiński, Płonka (63 Sekulski), Bogacz, Giel.

W pierwszej połowie na boisku za wiele się nie działo. Gdy wydawało się, że ta odsłona meczu zakończy się bezbramkowym remisem Limanovia zadała pierwszy cios. Błąd defensywy Stali wykorzystał Marcin Chmiest, który zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach limanowian.

Po zmianie stron gościom udało się uzyskać przewagę, ale nieskutecznie grali napastnicy przyjezdnych. Kwadrans przed końcem gracze Stalówki zdołali skierować piłkę do bramki, ale arbiter uznał, że gol padł ze spalonego. Była to kontrowersyjna decyzja arbitra, a od tego momentu gra gości się posypała.

Pięć minut po tym wydarzeniu za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Mikołajczak. Limanovia błyskawicznie wykorzystała przewagę i strzałem z szesnastki na 2-0 podwyższył Mateusz Niechciał.