Strona główna > Główna środek > I liga
Gorzka pigułka dla Słoni w Rzeszowie2021-03-20 22:47:00

W 21. kolejce Fortuna 1 Ligi "Słonie" uległy na wyjeździe Resovii 1:3. To pierwsza wyjazdowa porażka niecieczan w tym sezonie!

Apklan Resovia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3-1 (0-1)

0-1 Roman Gergel 45+1 (karny)

1-1 Bartosz Jaroch 56 (wolny)

2-1 Jakub Wróbel 59

3-1 Bartosz Jaroch 63

Sędziował Sebastian Jarzębak (Bytom). Żółte kartki Podhorin, Wróbel, Demianiuk, Mikulec, Jaroch - Grzybek, Bonecki, Biedrzycki (2). Czerwona kartka: Biedrzycki (BBT, 87, druga żółta).

RESOVIA: Dybowski - Jaroch, Podhorin, Kubowicz, Słaby - Mikulec, Soljic, Wasiluk (62 Kuczałek), Adamski (62 Demianiuk) - Twardowski (75 Kiełbasa), Wróbel (87 Hebel).

BBT: Loska - Grzybek (58 Wasielewski), Biedrzycki, Putiwcew, Grabowski - Gergel, Bonecki (58 Żyra), Radwański (68 Zeman), Hubinek (80 Czarnowski), Stefanik (68 Bezpalec) - Śpiewak.

W wyjściowym składzie rzeszowian znalazło się czterech byłych zawodników "Słoni": Jakub Wróbel, Karol Dybowski, Dawid Kubowicz i Kamil Słaby. Pierwszy z nich przyczynił się do porażki lidera...

Od początku spotkanie toczone było w szybkim tempie. Szanse miały oba zespoły. Końcówka pierwszej połowy należała do gości. W doliczonym czasie w polu karnym sfaulowany został Śpiewak. Arbiter podyktował karnego, którego na gola zamienił Gergel.

Po przerwie gospodarze odmienili losy spotkania. W 56. minucie wyrównali po ładnym uderzeniu Jarocha z wolnego. Trzy minuty później Wróbel przelobował Loskę i było 2-1. W 63. minucie po golu Jarocha Resovia prowadziła już 3-1. Goście walczyli. W 75. minucie groźnie uderzył Śpiewak, ale golkiper gospodarzy był na miejscu. W 87. minucie z boiska po czerwonej kartce zszedł Biedrzycki. W doliczonym czasie gry Dybowskiego starał się pokonać Gergel. Jego strzał nie sprawił bramkarzowi kłopotu.