Strona główna > Główna środek > I liga
Udany rewanż Żubrów2021-03-08 09:55:00

W 19. kolejce Fortuna 1 Ligi Puszcza Niepołomice pokonała Arkę Gdynia 4-0. "Żubry" zrewanżowały się rywalom za niedawną porażkę 2-5 w Pucharze Polski.

Puszcza Niepołomice - Arka Gdynia 4-0 (0-0)

1-0 Szymon Kobusiński 46

2-0 Haris Memic 55 (samob.)

3-0 Marcin Stefanik 60 (karny)

4-0 Szymon Kobusiński 71

Sędziował Jacek Małyszek (Lublin). Żółte kartki: Bartosz, Kobusiński, Cikos, Mucha - Deja. Mecz bez publiczności.

PUSZCZA: M. Górski - Cikos, Hladik, Żarskis (56 Stefanik), Pięczek - Bartosz (81 Wyjadłowski), Serafin, Knap, Tomalski (64 Rakoczy), S. Górski (81 Mucha) - Kobusiński (81 Radionov).

ARKA: Kajzer - Ślesicki (46 Skóra), Sasic, Danch, Memic, Valcarce - Deja, Łabojko (56 Siemaszko), Aleman (46 Vinicius), Żebrowski (83 Mazek) - Wolsztyński.

W I połowie oba zespoły miały okazje, nieco więcej gospodarze, ale bramki nie padły.

Druga połowa rozpoczęła się dla niepołomiczan wyśmienicie. Po szybkim kontrataku podanie w pole karne na gola zamienił Szymon Kobusiński, dla którego był to pierwszy gol w barwach "Żubrów". W 55. minucie niefortunnie we własnym polu karnym interweniował Memic, który zaskoczył swojego bramkarza i Puszcza prowadziła już 2-0. W 60. minucie Cikos wywalczył rzut karny, a pewnym strzelcem okazał się Stefanik, który pojawił się chwilę wcześniej. Mimo prowadzenia Puszcza dalej atakowała. W 71. minucie swojego drugiego gola w meczu zdobył Kobusiński, który wyszedł sam na sam i mocnym strzałem obok bramkarza podwyższył wynik.