Strona główna > Główna środek > I liga
Słonie wyrównały w doliczonym czasie2020-12-09 22:54:00

W zaległym meczu 15. kolejki Fortuna 1 Ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował z Odrą Opole 1-1. Gospodarze mają 7 punktów przewagi nad wiceliderem.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Odra Opole 1-1 (0-1)

0-1 Konrad Nowak 5

1-1 Kacper Śpiewak 90+6

Sędziował Sylwester Rasmus (Toruń). Żółte kartki: Putiwcew, Gergel, Wasielewski - Kuchta. Mecz bez publiczności.

BBT: Loska - Wasielewski, de Amo Perez, Putiwcew, Grabowski - Stefanik, Radwański (46 Zeman), Hubinek, Żyra (75 Śpiewak), Gergel - Czarnowski (65 Misak).

ODRA: Kuchta - Wypych, Kamiński, Żemło, Winiarczyk - Trojak, Gancarczyk (69 Janus), Niziołek, Bonecki, Nowak (89 Mikinic) - Sluga (79 Wróbel).

Mecz miał się odbyć tydzień temu w Opolu, ale tamtejsze boisko nie nadawało się do gry. Nastąpiła zmiana gospodarza i spotkanie rozegrano dziś w Niecieczy.

W 5. minucie po strzale Konrada Nowaka goście prowadzili. Później zespół Odry schował się za podwójną gardą i starał się rozbijać ataki Słoni. Całe spotkanie wyglądało tak samo, miejscowi nacierali, a rywale wybijali piłkę jak najdalej z własnego pola karnego. W I połowie najlepsze okazje mieli Patryk Czarnowski i Adam Radwański, ale ich próby były niecelne.

Po zmianie stron Słonie nadal naciskały. Dwukrotnie próbował Samuel Stefanik. Za pierwszym razem jego próbę zatrzymał Kuchta, po drugim strzale piłka odbiła się od poprzeczki. W 75. minucie na murawie pojawił się Kacper Śpiewak, który w ostatniej akcji meczu uratował gospodarzom punkt. Brawa za tę akcję należą się także Marcinowi Wasielewskiemu, który rozprowadził atak oraz Patrikowi Misakowi, który fantastycznie dośrodkował na głowę Kacpra Śpiewaka.

Słonie w sobotę pojadą zakończyć rundę w Olsztynie.