Strona główna > Główna środek > I liga
Sandecja wygrała w Niepołomicach i opuściła ostatnie miejsce w tabeli2020-12-07 01:05:00

W 16. kolejce Fortuna 1 Ligi Puszcza Niepołomice przegrała z Sandecją Nowy Sącz 0-1. Goście opuścili ostatnie miejsce w tabeli.

Puszcza Niepołomice - Sandecja Nowy Sącz 0-1 (0-0)

0-1 Michal Piter-Bucko 64 (karny)

Sędziował Jacek Lis (Katowice). Żółte kartki: Żytek, Skrzypczak, Kobylak - Ogorzały, Żołądź, Kasprzak, Boczek. Czerwona kartka: Tomasz Tułacz (trener Puszczy, za dwie żółte). Mecz bez publiczności.

PUSZCZA: Kobylak - Cikos, Stępień, Stefanik, Mikołajczyk - Tomalski (9 Knap, 67 Klec), Skrzypczak (67 Uwakwe), Serafin, Rakoczy (67 Żurek), Żytek - Radionov (28 Spławski).

SANDECJA: Pietrzkiewicz - Danek, Boczek, Piter-Bucko, Dziwniel - Chmiel (85 Basta), Walski, Kasprzak, Sovsic (75 Kałahur), Ogorzały (75 Żołądź) - Korzym (77 Rubio).

Bardzo dużo działo się w I połowie, oba zespoły miały swoje okazje, więcej z gry mieli gospodarze. W 26. minucie czerwoną kartką (za dwie żółte) został ukarany trener Puszczy Tomasz Tułacz.

W 62. minucie w starciu z Knapem w polu karnym padł Chmiel, a sędzia podjął decyzję o podyktowaniu karnego, zdaniem gospodarzy - kontrowersyjnego. Niewiele zabrakło Kobylakowi, by obronić strzał Pitera Bucko, ale piłka po nogach bramkarza wpadła do siatki.

Niepołomiczanie po stracie bramki rzucili się do ataku, ale Sandecja broniła się całą jedenastką na własnej połowie.