Strona główna > Główna środek > I liga
Słonie mistrzem jesieni2020-12-05 16:39:00

W 16. kolejce Fortuna 1 Ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał w meczu na szczycie ŁKS Łódź 2-0. "Słonie" zostały mistrzem rundy jesiennej.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - ŁKS Łódź 2-0 (1-0)

1-0 Roman Gergel 45+1 (głową)

2-0 Roman Gergel 87 (karny)

Sędziował Sebastian Jarzębak (Bytom). Żółte kartki: Wlazło, Grzybek - Dąbrowski, Rozwandowicz, Dankowski, Srnic, Trąbka, Sajdak, Tosik, Klimczak. Mecz bez publiczności.

BBT: Loska - Grzybek, de Amo Perez, Putiwcew, Grabowski - Stefanik, Radwański (63 Misak), Wlazło, Żyra (69 Hubinek), Gergel (90+1 Czarnowski) - Śpiewak (46 Zeman).

ŁKS: Malarz – Dankowski (72 Gryszkiewicz), Dąbrowski (77 Ibe-Torti), Rozwandowicz, Klimczak - Wolski, Srnic (56 Tosik), Dominguez, Nawotka, Trąbka - Sajdak.

Goście do meczu przystąpili osłabieni, bez chorych na koronawirusa i kontuzjowanych, a także pauzującego dyscyplinarnie trenera Wojciecha Stawowego. Osłabienie było widać zwłaszcza w I połowie, kiedy niecieczanie mieli dużą przewagę. To jednak ŁKS pierwszy trafił do siatki. W 15. minucie uczynił to Dominguez, na szczęście dla miejscowych sędzia odgwizdał spalonego.

Gol padł w doliczonym czasie I połowy, po zespołowej akcji. Z prawego skrzydła zacentrował Grzybek, a nieobstawiony Gergel głową pokonał z 5 m Malarza.

Po przerwie nadal przeważali niecieczanie, ale były momenty kiedy rywale mocno przycisnęli i Loska znajdował się w opałach. W 74. minucie skapitulował po strzale Sajdaka, lecz i tym razem arbiter gola nie uznał ze względu na ofsajd.

W końcówce szczęście uśmiechnęło się do podopiecznych trenera Mariusza Lewandowskiego. Po strzale Wlazły piłka trafiła Sajdaka w rękę, po czym Gergel z karnego przypieczętował wygraną. To jego 11. bramka w tym sezonie.

Statystyka meczu: 10:8 w strzałach, 4:2 w celnych, 58:42% w posiadaniu piłki i 3:4 w kornerach.