Strona główna > Główna środek > I liga
Dziesiąta porażka Sandecji2020-11-14 23:21:00

Sandecja Nowy Sącz doznała 10. porażki w Fortuna 1 Lidze. W 12. kolejce uległa w Kielcach Koronie 0-1.

Korona Kielce - Sandecja Nowy Sącz 1-0 (1-0)

1-0 Jacek Kiełb 17

Sędziował Wojciech Myć (Lublin). Żółte kartki: Podgórski, Szymusik - Ogorzały, Szufryn (2). Czerwona kartka: Szufryn (Sandecja, 86, druga żółta). Mecz bez publiczności.

KORONA: Kozioł - Szymusik, Tzimopoulos, Szywacz, Kordas (74 Grzelak) - Podgórski, Gąsior (84 Diaz), Kaczmarski (66 Petrovic), Łysiak (74 Cetnarski), Kiełb - Długosz (84 Lisowski).

SANDECJA: Pietrzkiewicz - Danek, Szufryn, Piter-Bucko, Dziwniel - Chmiel (69 Mandrysz), Kasprzak, Walski, Małkowski (62 Victor), Ogorzały - Korzym (89 Boczek).

Goście zaczęli ofensywnie, ale to Korona w 17. minucie objęła prowadzenie. Z prawej strony piłkę w polu karnym dostał kapitan gospodarzy Jacek Kiełb, zwiódł obrońcę Sandecji i z okolic jedenastego metra uderzył mocno, tuż obok Pietrzkiewicza. Później znów parę okazji mieli sądeczanie.

Po przerwie dwie szanse miał Szufryn. Później optyczną przewagę posiadali kielczanie, ale w 79. minucie blisko wyrównania był Danek.

W 86. minucie w konsekwencji dwóch żółtych, czerwoną kartkę otrzymał Szufryn i musiał opuścić boisko. Mimo gry w osłabieniu Sandecja walczyła o bramkę wyrównującą i blisko tego był Danek, który wpadł w pole karne, niestety został zablokowany przez rywala.