Strona główna > Główna środek > I liga
Puszcza przestała wygrywać na wyjazdach2020-10-21 22:32:00

W zaległym meczu 4. kolejki Fortuna 1 Ligi Puszcza Niepołomice przegrała wyjazdowy mecz z Radomiakiem 0-2. Przerwana została seria 5 meczów Żubrów bez porażki.

Radomiak - Puszcza Niepołomice 2-0 (2-0)

1-0 Damian Gąska 34

2-0 Damian Jakubik 41

Sędziował Wojciech Krztoń (Olsztyn). Żółte kartki: Lewandowski - Żurek, Bartków. Mecz w Pruszkowie.

RADOMIAK: Kochalski - Jakubik, Cichocki, Bodzioch, Bogusz - Leandro (90 Świdzikowski), Kaput, Lewandowski (77 Angielski), Gąska (88 Banasiak), Kozak - Podliński.

PUSZCZA: Kobylak - Bartków, Czarny (21 Stefanik), Stępień, Mikołajczyk - Żurek (46 Bartosz), Skrzypczak (46 Rakoczy), Serafin, Żytek (67 Knap), Tomalski - Spławski (71 Klisiewicz).

Puszcza przez pół godziny grała dobrze, miała kilka okazji, ale Spławski i Serafin uderzyli nad poprzeczką.

Ostatni kwadrans I połowy należał jednak do Radomiaka. W 32. minucie Leandro trafił w słupek,

a za chwilę dośrodkowanie Jakubika na gola zamienił Gąska. W 41. minucie było już 2-0. Z dystansu uderzył Jakubik i piłka wpadła do siatki.

II połowa już niczego nie zmieniła Gospodarze mogli w 65. minucie podwyższyć, futbolówka po strzale Kozaka trafiła w słupek i wpadła do rąk Kobylaka. W ostatnim kwadransie Klisiewicz główkował nad bramką, a w ostatniej akcji spotkania Rakoczy strzelił w boczną siatkę.

W ub. sezonie Żubry były mistrzami wyjazdów, w nowej edycji rozgrywek jeszcze nie wygrały na obcym boisku.