Strona główna > Główna środek > I liga
Siódme zwycięstwo Słoni2020-10-17 15:22:00

W 9. kolejce Fortuna 1 Ligi Bruk-Bet Termalica odniósł siódme zwycięstwo w tym sezonie, 2-0 nad Jastrzębiem.

16.10.2020: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Jastrzębie 2-0 (1-0)

1-0 Artem Putiwcew 10

2-0 Roman Gergel 78 (karny)

Sędziował Piotr Urban (Warszawa). Żółte kartki: de Amo Perez - Jadach, Zejdler, Bondarenko. Widzów 575.

BBT: Loska - Wasielewski, de Amo Perez, Putiwcew, Grabowski - Stefanik (89 Bezpalec), Wlazło (89 Matuszewski), Żyra (56 Hubinek), Misak (75 Radwański), Zeman (56 Snopczyński) - Gergel.

GKS: Drazik - Zalewski, Bondarenko, Rutkowski, Kulawiak - Zejdler - Ali, Feruga (70 Bielak), Mróz, Jadach (68 Apolinarski) - Szczepan (75 Rumin).

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy. Prowadzili od 10. minuty po uderzeniu Artema Putiwcewa, który ładnie wykończył wrzutkę w pole karne, po rzucie wolnym.

W 25. minucie mogło być 2-0, ale w walce o pozycję arbiter dopatrzył się faulu Romana Gergela.

W dalszej fazie mecz się wyrównał i goście zaczęli stwarzać spore zagrożenie. W jednej z sytuacji przed stratą bramki uratował miejscowych słupek.

Po zmianie stron Jastrzębie nadal atakowało i szukało okazji do wyrównania. Dobrze dysponowały był Tomasz Loska, który "fruwał" w swojej bramce i efektownie ratował swój zespół przed stratą bramki.

Słonie, schowane za podwójną gardą, ustawiły się na grę z kontry. Jeden z szybkich ataków przyniósł drugą bramkę. W polu karnym sfaulowany został Adam Radwański, który pojawił się w drugiej połowie, a z 11 metrów wynik podwyższył Roman Gergel.

Jastrzębie także w drugiej połowie miało słupek, ale bramka strzeżona przez Tomasza Loskę była jak zaczarowana.