Strona główna > Główna środek > I liga
Remis Puszczy w Legnicy2020-10-17 15:01:00

W 9. kolejce Fortuna 1 Ligi Puszcza Niepołomice zremisowała 1-1 w Legnicy z Miedzią. To piąty kolejny mecz Żubrów bez porażki.

16.10.2020: Miedź Legnica - Puszcza Niepołomice 1-1 (0-0)

1-0 Joan Roman 50

1-1 Michał Czarny 58 (głową)

Sędziował Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie). Żółte kartki: Biernat, Matuszek – Klec, Serafin. Widzów 1103.

MIEDŹ: Hewelt - Zieliński, Biernat, Mijuskovic, Dani - Tupaj (79 Śliwa), Matusek (79 Purzycki), Tront, Zapolnik, Roman (87 Panka) - Drzazga (72 Lehaire).

PUSZCZA: Kobylak - Cikos, Czarny, Stępień, Mikołajczyk - Żurek (75 Skrzypczak), Serafin, Klec (64 Bartosz), Żytek, Tomalski - Spławski.

Pomimo przewagi gospodarzy, pierwsza połowa zakończyła się bez bramek.

W 50. minucie to zespół Miedzi otworzył wynik. Gospodarze przeprowadzili szybką kontrę, Zapolnik zgrał przed pole karne do Romana. Ten uderzył, piłka odbiła się od interweniującego zawodnika Puszczy myląc Kobylaka i wpadła do sieci.

W 58. minucie rzut rożny dla Puszczy na gola zamienił Czarny, który idealnie wyszedł do dośrodkowania.

Po golu śmielej zaatakowali gracze Tomasza Tułacza. W 77. minucie po rożnym piłka spadła pod nogi Czarnego, który starał się piętą zaskoczyć Hewelta, ale golkiper Miedzi wykazał się refleksem. W 84. minucie Miedź miała szansę z rzutu wolnego. Strzał Romana odbił Kobylak. Chwilę później w pole karne wpadł Zieliński i uderzył w boczną siatkę. Mimo ataków Miedzi defensywa Puszczy do końca nie popełniła błędu.