Strona główna > Główna środek > I liga
Puszcza po raz drugi zwycięska2020-09-30 23:42:00

W 6. kolejce Fortuna 1 Ligi Puszcza pokonała GKS Jastrzębie 2-1. To drugie kolejne zwycięstwo niepołomiczan.

Puszcza Niepołomice - GKS Jastrzębie 2-1 (0-0)

1-0 Hubert Tomalski 80

2-0 Łukasz Spławski 85

2-1 Daniel Szczepan 90+3 (karny)

Sędziował Kornel Paszkiewicz (Kąty Wrocławskie). Żółte kartki: Szczepan, Zejdler (GKS). Widzów 330.

PUSZCZA: Kobylak - Cikos, Czarny, Stępień, Mikołajczyk - Żurek (69 Rakoczy), Serafin (90 Uwakwe), Żytek (90 Skrzypczak), Klec (56 Bartosz), Tomalski - Radionov (69 Spławski).

GKS: Drazik - Zalewski, Bondarenko, Rutkowski, Kulawiak - Apolinarski (55 Ali), Mróz, Zejdler (83 Rumin), Feruga, Skórecki (83 Jadach) - Szczepan.

Mecz toczył się w bardzo trudnych warunkach, przy ciągle padającym deszczu.

W I połowie więcej okazji miała Puszcza, ale ich nie wykorzystała. Podobnie było po przerwie.

W 80. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Tomalski wpadł w pole karne i strzelił obok interweniującego Drazika. W 85. minucie podwyższył Łukasz Spławski trafiając z najbliższej odległości. W ostatniej akcji meczu Uwakwe faulował zawodnika gości, a jedenastkę pewnie wykonał Szczepan.