Strona główna > Główna środek > I liga
Trzecia porażka Sandecji2020-09-12 23:52:00

W 3. kolejce Fortuna 1 Ligi Sandecja Nowy Sącz doznała trzeciej porażki, tym razem 0-2 w Tychach.

GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz 2-0 (1-0)

1-0 Bartosz Biel 4

2-0 Bartosz Szeliga 56

Sędziował Kornel Paszkiewicz (Wrocław). Żółte kartki: Piątek, Biegański, Derbin - Walski, Janikowski. Czerwona kartka: Szymura (GKS, 48). Widzów 2463.

GKS: Jałocha - Wołkowicz, Szymura, Nedic, Szeliga - Moneta (69 Połap), Biegański, Grzeszczyk (53 Sołowiej), Biel, Piątek (69 Paprzycki) - Nowak (85 Steblecki).

SANDECJA: Tokarz - Danek, Piter-Bucko, Boczek, Basta (69 Victor) - Dudik (46 Mandrysz), Małkowski, Kamiński (85 Ogorzały), Walski (69 Kasprzak), Chmiel - Korzym.

W 4. minucie na dośrodkowanie z prawej strony boiska zdecydował się były zawodnik Sandecji Szeliga, który podaniem odnalazł w polu karnym Biela, a ten mierzonym uderzeniem pokonał Tokarza.

W dalszej fazie gry na strzał zza pola karnego zdecydował się Małkowski, sprawiając kłopoty bramkarzowi gospodarzy, który odbił piłkę przed siebie. Dopadł do niej Korzym i trafił do siatki, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej. W kolejnej akcji z prawej strony z wolnego w pole karne dośrodkował Małkowski, strzał głową oddał Piter-Bucko, futbolówka przekroczyła linię bramkową, lecz tym razem sędzia dopatrzył się przewinienia na zawodniku z Tych.

W 48. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem GKS-u znalazł się Korzym, jednak był faulowany przez Szymurę. Arbiter ukarał zawodnika z Tych czerwoną kartką i od tej pory "Biało-Czarni" grali w przewadze jednego zawodnika. Mimo gry w osłabieniu to rywale zdołali podwyższyć. Po dośrodkowaniu Monety w 56. minucie z rzutu rożnego, na listę strzelców wpisał się Szeliga.

Sądeczanie mieli później parę okazji, ale ich nie wykorzystali. W doliczonym czasie do siatki trafił Korzym, ale po raz kolejny arbiter dopatrzył się przewinienia zawodnika Sandecji i gola nie uznał.