Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > I liga
Bełchatów z licencją i z 2 punktami karnymi2020-07-22 18:13:00

Komunikat Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN

Na posiedzeniu w dniu 21 lipca 2020 roku, Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła m.in. odwołania Radomiaka Radom i GKS Bełchatów od decyzji nieprzyznających licencji na udział w rozgrywkach.


Komisja podjęła m.in. następujące decyzje:


1. Komisja zmieniła decyzję Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN i przyznała licencję na udział w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2020/2021 Klubowi Radomiak Radom na stadionie zastępczym - Stadion Miejski Legii Warszawa, z nadzorem prawnym i finansowym oraz z obowiązkiem zapłaty kwoty 40.000 zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego. Jednocześnie, celem uniknięcia destabilizacji kalendarza rozgrywek oraz ewentualnych prób zmiany stadionu zastępczego, Komisja nałożyła na klub obowiązek zapłaty kwoty 500.000 zł za każdą ewentualną zmianę wskazanego w licencji stadionu zastępczego na inny obiekt zastępczy spełniający wszystkie wymagania infrastrukturalne Podręcznika Licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy na sezon 2020/2021.


2. Komisja zmieniła decyzję Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN  i przyznała licencję na udział w rozgrywkach 1. ligi w sezonie 2020/2021 Klubowi GKS Bełchatów z nadzorem finansowym oraz z obowiązkiem zapłaty kwoty 7.500 zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego. Ponadto Komisja nałożyła na Klub ograniczenie wysokości łącznych kosztów wynagrodzeń dla wszystkich pracowników, ze wszystkich tytułów, do wysokości założonej w Prognozie Finansowej przedstawionej w procesie licencyjnym, zgodnie z kryterium F.05, a także odjęła Klubowi 2 (dwa) punkty w sezonie rozgrywkowym 2020/2021 w związku z naruszeniem kryteriów F.04 i F.05 Podręcznika Licencyjnego. W ramach nałożonego nadzoru finansowego, Komisja zobowiązała Klub do realizacji ugód zawartych z obecnymi i byłymi pracownikami, w tym piłkarzami i sztabem szkoleniowym, w terminach zawartych w tych ugodach bez możliwości ich dalszego odraczania.


pzpn.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty