Strona główna > Główna środek > I liga
Sandecja pokonała wicelidera2020-07-10 20:53:00

W 31. kolejce Fortuna 1 Ligi mający nóż na gardle piłkarze Sandecji odnieśli bardzo ważne zwycięstwo 2-1 nad kandydatem do awansu Stalą Mielec.

Sandecja Nowy Sącz - Stal Mielec 2-1 (2-1)

1-0 Michal Piter-Bucko 24 (karny)

2-0 Maciej Korzym 34 (głową)

2-1 Bartosz Nowak 43

Sędziował Damian Sylwestrzak (Wrocław). Żółte kartki: Flis, Danek, Bielica - Bodzioch, Domański.

SANDECJA: Bielica - Basta, Szufryn, Piter-Bucko, Flis - Kasprzak (56 Walski), Chmiel (74 Danek), Kanach, Kun - Korzym, Klichowicz (63 Ogorzały).

STAL: Wrąbel - Stasik, Mateusz Żyro, Bodzioch (46 Bielak), Getinger - Urbańczyk, Domański, Tomasiewicz (79 Dadok), Nowak - Michał Żyro, Mak (69 Prokic).

Sądeczanie, pod kierunkiem nowego trenera - Marcina Jałochy, zagrali bardzo dobrze i przede wszystkim skutecznie w I połowie. W 24. minucie objęli prowadzenie, gola z karnego zdobył Piter-Bucko. Jedenastka została podyktowana za faul Bodziocha na Korzymie.

Dziesięć minut później było 2-0. Z prawej strony z wolnego zacentrował Chmiel, a piłka spadła na głowę stojącego na 12. metrze Korzyma, który przymierzył precyzyjnie w prawy, dolny róg, poza zasięg bramkarza.

W 43. minucie goście złapali kontakt. Najpierw rozklepali obronę, a akcję wykończył Nowak strzałem z 14 m w prawy, dolny róg. W doliczonym czasie bliski wyrównania był Mak.

Po przerwie mielczanie starali się uzyskać remis, ale okazji nie mieli zbyt wielu. Najlepszej nie wykorzystał Prokic, po jego "główce" kapitalną robinsonadą popisał się Bielica.

Statystyka meczu: 7:15 w strzałach, 4:4 w celnych, 47:53% w posiadaniu piłki i 2:5 w kornerach.