Strona główna > Główna środek > I liga
Sandecja nie przeszła Warty2020-06-21 23:45:00

W 27. kolejce Fortuna 1 Ligi Sandecja przegrała wyjazdowy mecz z Wartą Poznań 0-2.

Warta Poznań - Sandecja Nowy Sącz 2-0 (0-0)

1-0 Robert Janicki 54

2-0 Krzysztof Danielewicz 85

Sędziował Dominik Sulikowski (Gdańsk). Żółte kartki: Kieliba - Małkowski, Ogorzały, Kałahur. Mecz w Grodzisku Wlkp.

WARTA: Lis - Stępiński, Boczek, Kieliba, Kiełb - Apolinarski, Trałka, Janicki (83 Danielewicz), Kupczak, Jakóbowski (90 Fiedosewicz) - Jaroch (77 Szczepaniak).

SANDECJA: Bielica - Flis, Szufryn, Piter-Bucko - Danek, Baran (77 Korzym), Kuźma (66 Kałahur), Kun - Małkowski, Ogorzały, Gabrych (67 Klichowicz).

Gospodarze przeważali, w 54. minucie na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Janicki, a piłka posłana przy samym słupku znalazła drogę do siatki. Na 20 minut przez końcem z prawej strony na wolne pole zagrał Danek, do futbolówki dopadł Klichowicz, zdobywając bramkę, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną napastnika.

W 82. minucie w szesnastce przewrócił się Ogorzały, arbiter główny uznał to jednak za próbę wymuszenia rzutu karnego i pokazał żółtą kartkę zawodnikowi Sandecji.

W 85. minucie Szczepaniak zgrał głową na piąty metr do Danielewicza, który bez problemu pokonał Bielicę ustalając wynik na 2-0.