Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > I liga
Trzy gole i trzy punkty Sandecji2020-03-07 23:22:00

W 22. kolejce Fortuna 1 Ligi Sandecja pokonała Stomil Olsztyn 3-0.


Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn 3-0 (3-0)

1-0 Mariusz Gabrych 12

2-0 Mariusz Gabrych 15

3-0 Michal Piter-Bucko 37

Sędziował Jacek Małyszek (Lublin). Żółte kartki: Kun - Sobczak.

SANDECJA: Bielica - Baran, Flis, Piter-Bućko - Danek, Kun (90 Kałahur), Chmiel, Walski, Kanach, Ogorzały (81 Małkowski) - Gabrych (74 Korzym).

STOMIL: Skiba - Bucholc, Remis (24 Szota), Mosakowski, Straus - Siemaczko, Pałaszewski (71 Hinokio), Hajda, van Huffel, Gancarczyk (64 Skrzecz) - Sobczak.


Jak padły gole

1-0

Długą piłkę w pole karne posłał Michal Piter-Bucko. Adresatem był Damian Chmiel, którzy przyjęciem zgubił obrońcę rywali, a futbolówka spadła w środkowej strefie, gdzie nabiegał już Mariusz Gabrych, pewnym strzałem dając Sandecji prowadzenie.

2-0

Fatalny błąd popełnił Piotr Skiba, który zbyt lekko zagrywał do swojego kolegi z zespołu. Z prezentu podarowanego przez bramkarza skorzystał Mariusz Gabrych, który najpierw przeciął niedokładnie podanie, a następnie lewą nogą umieścił piłkę w siatce obok bezradnego golkipera przyjezdnych.

3-0

Do piłki ustawionej w narożniku boiska podszedł Damian Chmiel. Dośrodkował na piąty metr, gdzie najwyżej wyskoczył Michal Piter-Bućko, który uderzeniem głową nie dał żadnych szans Skibie.


Trenerzy powiedzieli:

Tomasz Kafarski (Sandecja): - Gratuluję mojej drużynie zdobycia trzech punktów. Zależało nam, żeby dobrze rozpocząć rundę wiosenną, szczególnie meczami u siebie. Paradoks polega na tym, że wynik powinien świadczyć o tym, że byliśmy dominantem, a na boisku wcale to tak nie wyglądało. Byliśmy bardzo skuteczni, a potem dobrze broniliśmy dostępu do swojej bramki.

Piotr Zajączkowski (Stomil): - Piłka nożna jest bardzo brutalna i my w dniu dzisiejszym się o tym przekonaliśmy. Grając dobre spotkanie, momentami bardzo dobre, pokazaliśmy niezłe przygotowanie do sezonu, dużą motoryczność, dobre utrzymanie, ale popełniliśmy proste błędy w defensywie. Jest to bardzo dotkliwa porażka, a zespół gospodarzy mając tak doświadczoną linię obrony, praktycznie, mimo że graliśmy w drugiej połowie na połowie rywali, nie dopuścił do bramki kontaktowej.


sandecja.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty